[FOTO] Nowy plac zabaw przy SP 2 w Świdnicy

środa, 24.11.2021 13:44 549 0

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy mogą już bawić się na nowym placu zabaw. Symbolicznego oddania uczniom do dyspozycji kolorowego i bezpiecznego miejsca zabaw dokonali w środę, 24 listopada zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski oraz dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Tadeusz Niedzielski. W uroczystości uczestniczyli również miejscy radni.

-Uczniowie w komfortowych warunkach mogą rozwijać swoją aktywność fizyczną. Najważniejsze jest oczywiście ich bezpieczeństwo, dlatego też projektując plac zabaw brano pod uwagę zakup urządzeń certyfikowanych i najlepszej jakości. Barwne i estetyczne elementy mam nadzieję sprawią, że najmłodsi uczniowie z chęcią i radością będą trenować tutaj wszystkie swoje zmysły i pozbywać się nadmiaru energii – mówił prezydent, Szymon Chojnowski.

 

Wykonano plac zabaw o nawierzchni bezpiecznej z mat przerostowych o powierzchni 235 m2 oraz częściowe jego ogrodzenie. Wśród zamontowanych urządzeń znalazły się m.in.: huśtawka, zjeżdżalnia, sześciokąt wielofunkcyjny z linami i ścianką wspinaczkową, karuzela oraz drabinka pozioma.

Wykonawcą zadania była wyłoniona w drodze przetargu firma z Chorzowa - Grupa Saternus S.A. Koszt inwestycji to ponad 150 tysięcy złotych.

foto Mariusz Ordyniec

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)