komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 12 grudnia 2019

Dagmary, Aleksandra

[FOTO] Niezwykłe jubileusze. 60 lat razem!

sobota, 23.11.2019 12:39 , komentarze: 0 , odsłony: 3229
kategorie artykułu:

W sobotę, 23 listopada o godzinie 11 w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości jubileuszowe ośmiu par małżeńskich. Medalami, przyznanymi przez prezydenta RP, zostało odznaczonych siedem par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu gminy Świdnica.

Szacowni jubilaci uczcili swoje złote gody, czyli 50 lat małżeństwa. Byli to państwo: Barbara i Dieter Berganderowie,  Krystyna i Józef Boguccy, Lida i Mieczysław Jakubowscy, Janina i Tadeusz Jezierscy, Irena i Marian Kochanowie, Maria i Józef Świerczkowie oraz Karolina i Florian Wojasowie. 

Jedna para uczciła diamentowe gody- 60 lat małżeństwa i byli to państwo Zofia i Stanisław Tomasikowie. 

Parom w tej podniosłej chwili towarzyszyli liczni członkowie rodzin. Nie brakował też łez wzruszenia, odnowienia zawartej przed laty przysięgi oraz życzeń szczęścia i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia.

Uroczystość uświetnił występ zespołu Krąg.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. 

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni poinformować o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego przez jubilatów. Poza aktem małżeństwa konieczne jest okazanie dowodów osobistych obojga małżonków. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie                     o nadanie odznaczeń (ok. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Pary małżeńskie, które jubileusz złotych godów mają już za sobą, a dotąd nie otrzymały medali, mogą również otrzymać takie odznaczenia. Na uroczystościach jubileuszowych mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, Prezydent Miasta Świdnicy, Wójt Gminy Świdnica i Wójt Gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia oraz drobne upominki. 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
7
środa, 11.12.2019 09:25
8
poniedziałek, 9.12.2019 11:35
wtorek, 10.12.2019 15:00
3
poniedziałek, 9.12.2019 12:52
11
poniedziałek, 9.12.2019 11:17
4
SKUP AUT
SKUP AUT
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia