komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

[FOTO] Niedzielny protest ws.aborcji pod kurią. Jest odpowiedź rzecznika

niedziela, 25.10.2020 17:50 , komentarze: 46 , odsłony: 7320

W niedzielę w ramach akcji stworzonej przez Strajk Kobiet "Słowo na niedzielę" manifestacje przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego przeniosły się do wnętrz i pod polskie kościoły.

Na płocie świdnickiej katedry zawisły plakaty. Zdjęcia na swoim profilu na facebooku zamieścił radny Marcin Wach.

Jak informują organizatorki manifestacji to dopiero początek zmasowanej akcji. Na poniedziałek we wszystkich większych i mniejszych miastach zapowiedziano blokady i spore utrudnienia w ruchu. Akcja "Blokada" ma ruszyć o godzinie 16. Chodzi o blokady samochodowe, rowerowe i piesze. W środę z kolei protest ma przybrać formę strajku. - Od środy nie idziemy do pracy! Skoro to państwo nie działa, to przestanie działać – mówiła działaczka Marta Lempart podczas protestu w Warszawie. 

Na chwilę obecną nie wiadomo czy w powiecie świdnickim powyższe akcje będą prowadzone.

AKTUALIZACJA:

Głos zabrał rzecznik kurii, komentując protesty pod kurią w Gościu Niedzielnym.

- Ubolewamy, że także w mieście biskupim doszło do incydentów, w których nie tylko wywieszano i wykrzykiwano obraźliwe słowa pod świątyniami, ale też i zakłócono przebieg jednej z liturgii. Niezrozumiała wydaje się być agresja wobec ludzi wierzących, modlących się w kościołach, którzy nie są w tym wypadku stroną sporu. Jak zauważył abp Gądecki to nie Kościół stanowi prawa w naszej Ojczyźnie i to nie biskupi podejmują decyzje o zgodności bądź niezgodności ustaw z Konstytucją RP. Kościół ze swej strony nie może jednak przestać bronić życia, ani też zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką trzeba chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci – wyjaśnia ks. Daniel Marcinkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: [FOTO, WIDEO] "Żadna z nas nie jest za cywilizacją śmierci" - manifestacja w Świebodzicach

[FOTO, WIDEO] "Wasze kaplice, nasze macice" - spacer w geście sprzeciwu w Świdnicy

 

Wasze komentarze

To nie jest agresja wobec osób wierzących, To atak w...
poniedziałek, 26.10.2020 23:38 autor: Wkurwiony
Co oznacza - Aborcja bez granic!
poniedziałek, 26.10.2020 19:23 autor: Polak
Zamilcz moherze.
niedziela, 25.10.2020 18:25 autor: ww
Hitler zalegalizował aborcję, to fakt historyczny.
niedziela, 25.10.2020 19:13 autor: mieszkaniec
święta prawda
niedziela, 25.10.2020 19:41 autor:
zaczadzony czerep
niedziela, 25.10.2020 18:59 autor: antyszubrawiec
tak na ciebie wołają ?
niedziela, 25.10.2020 22:07 autor:
Brawo dziewczyny , brawo Młoda Polsko . Jestem z Wami...
poniedziałek, 26.10.2020 10:04 autor: a tak sobie
A skąd stary kawaler miał wiedzieć , że kobiet nie...
poniedziałek, 26.10.2020 10:06 autor: a tak sobie
A czemu LGBT ma ma nam układać życie? Zobaczcie...
niedziela, 25.10.2020 22:53 autor: Amen
Zobacz w lustro to zobaczysz kto...
niedziela, 25.10.2020 23:26 autor: WYPIERDALLLAĆ
Przecież księża to w 50% LGBT !
poniedziałek, 26.10.2020 08:06 autor: Autor
Like !
niedziela, 25.10.2020 19:32 autor: autor-ka
Bronicie życia? A jak urodziłam dziecko przed ślubem kościelnym to...
poniedziałek, 26.10.2020 09:16 autor: Kobieta- znienawidzona płeć w PL
Oto wielka tajemnica wiary : złoto i Dolary ! Nie...
poniedziałek, 26.10.2020 09:35 autor: anty z zasady
To są właśnie wasze metody nie argumenty . Tylko agresją...
poniedziałek, 26.10.2020 07:41 autor: Dsa
pisiory i caley ten kler wypier....ć. Kaczor...
niedziela, 25.10.2020 21:11 autor: scsd
nie strasz, nie strasz bo się ......
niedziela, 25.10.2020 23:35 autor:
Wy***ć? A pałować jak za Tuska bywało.
niedziela, 25.10.2020 22:48 autor: Belfe-gor
Jak na razie to możesz tylko mordą poszczekać
niedziela, 25.10.2020 21:15 autor:
A potem, ksiądz pochowa, ksiądz da ślub - będą skamlec....
niedziela, 25.10.2020 22:45 autor: Belfe-gor
Precz z lewactwem !
niedziela, 25.10.2020 21:56 autor:
Pisie syny i pederaści precz!
niedziela, 25.10.2020 21:28 autor: autor
Osobnikom z IQ poniżej 99 powinno odbierać się prawo wyborcze