[FOTO] Niech żyje bal! Zabawa karnawałowa w świdnickim Kole PSONI

piątek, 9.2.2024 13:23 847 0

Dużo dobrej muzyki, świetna zabawa, kostiumy i ogrom uśmiechów – tak właśnie wyglądał bal karnawałowy dla osób z niepełnosprawnościami. Impreza odbyła się 9 lutego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Wszyscy, nie wyłączając dorosłych, jak na taką okazję przystało, bawili się w przebraniach.

Udekorowane kolorowymi balonami i serpentynami sale zachęcały do radosnej zabawy – najpierw młodszych wychowanków, a następnie starszych uczniów. Cała społeczność Niepublicznego Przedszkola Specjalnego "Tęczowy Świat" oraz   Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przygotowała oryginalne kostiumy. Wśród radosnych podopiecznych można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki, czerwonego kapturka, kowbojki dalmatyńczyka oraz żyrafę.  Nie zabrakło też odważnych batmanów czy spidermanów, żołnierzy i strażaków. Grono pedagogiczne oraz rodzice również wykazali się duża dozą humoru i kreatywności przebierając  się w oryginalne stroje.

 Nie zabrakło tańców oraz konkursu na najlepszy kostium. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor placówek OREW i NPS - Edyta Karaszewska.

 - Jestem wdzięczna wszystkim osobom, bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca. Bale karnawałowe w świdnickim Kole PSONI mają swoją długą tradycję, ale organizację kilku ostatnich pokrzyżowała pandemia. Bal karnawałowy to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w roku, na które nasi uczniowie i wychowankowie czekają najbardziej. Tegoroczny bal był tym bardziej wyczekiwany, ponieważ bawili się na nim wszyscy razem: uczniowie, rodzice i pracownicy placówek. Taka impreza to wspaniała okazja to integracji całej społeczności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy - mówi dyrektor Edyta Karaszewska.

FOTO- DOBA.PL

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)