[FOTO] Napadali na konwój. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży 1,5 miliona złotych!

czwartek, 23.5.2024 14:53 2171 0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku prowadzonych czynności ustalili, a następnie wraz z SPKP Wrocław zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do furgonetki jednej z firm ochroniarskich i kradzież ponad 1,5 miliona złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy. Do zdarzenia doszło 15 marca 2023 roku w Świdnicy na ulicy Westerplatte.

- Ochroniarz przyjechał samochodem firmowym, zatrzymał się pod galerią, wysiadł i zamknął pojazd. Następnie udał się do galerii, by odebrać utarg. Gdy wrócił do pojazdu i był w środku zauważył, że włączyły się światła awaryjne. Wysiadł i zobaczył zamaskowanych sprawców, którzy ze środka pojazdu zabierali worki z utargiem zebranym wcześniej z różnych placówek handlowych. Ochroniarz podjął pościg, ale sprawcy uciekli. Niedługo później w lesie między Świdnicą, a Modliszowem odnaleziono spalony samochód, który jak ustalili policjanci wykorzystany został przez przez sprawców tej kradzieży - mówi asp. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy KPP Świdnica.

 W sprawie wszczęto śledztwo prokuratorskie.

Od pierwszych chwili po zdarzeniu policjanci pod nadzorem świdnickiej Prokuratury pracowali przy sprawie. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wiele śladów i dowodów, które były związane z tym przestępstwem, a także z osobami, które brały w nim udział.

Funkcjonariusze z Komendy Policji w Świdnicy pracując nad sprawą wykonali szereg czynności dochodzeniowo-śledczych, a także operacyjnych. Wszystkie przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie jednego ze sprawców tego czynu. Okazał się nim mieszkaniec Wałbrzycha, który 16 maja br. został zatrzymany.

Z uwagi na wagę czynności w zatrzymaniu brali udział także funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna ma także cztery inne przestępstwa na sumieniu, których dopuścił się na terenie województwa dolnośląskiego oraz małopolskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut włamania do samochodu specjalistycznego służącego do przewozu środków pieniężnych i kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 1,5 mln złotych. Prokurator po przesłuchaniu mężczyzny skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Świdnicy przychylił się do wnioski i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny.

 foto - KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)