[FOTO] Najpierw pomogła służbie zdrowia, a teraz ponownie wspiera WOŚP

poniedziałek, 16.1.2023 09:58 520 0

Pani Janina Szelewska z Milikowic pod Świdnicą zasłynęła wielkim sercem, od zawsze pomagała, jak tylko mogła. Na 29. Finał WOŚP przekazała fartuszek oraz kapcie, a także kopertę na chusteczki. Rok później uszyła i wyhaftowała poduszkę w kształcie serca. Podczas pandemii w marcu 2020 roku szyła maseczki dla medyków, za co otrzymała nagrodę „Pozytywki widzów Dzień Dobry TVN”. W tym roku Pani Janina ponownie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 Z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pani Janina przekazuje własnoręcznie spisany przepis na ciasto – "Cwibak" (niem. Zwieback, czyli ciasto biszkoptowe). Przepis przywiozła z Austrii, gdzie spędziła kilka lat swojej młodości.

- Ciasto towarzyszy nam od lat. Babcia, pomimo swojego wieku, nadal piecze je na wszystkie ważne uroczystości, dodając słodkości, na którą warto czekać, dlatego chcemy się nią z okazji WOŚP'owego finału podzielić!  Do przepisu dorzucamy uszyty i wyhaftowany fartuszek z kieszenią na klamerki, a jak sama babcia mówi jest to „zapaska z kieszonką”. Przyda się idealnie do wieszania wypranych ubrań, które po pieczeniu będą całe w mące . Po wszystkim, będzie można zrelaksować się w fotelu z kawałkiem ciasta oraz w kapciach uszytych również przez Panią Janinę, które także znajdą się w zestawie - czytamy w opisie licytacji. 

 Pani Janina urodziła się w 1924 roku na Mazurach. Po wojnie przyjechała na Dolny Śląsk. Zamieszkała w Świdnicy, potem przeniosła się do Milikowic, gdzie mieszka do dzisiaj. Odkąd pamięta, lubiła szyć i pomagać innym. Po wybuchu pandemii w marcu 2020 r. zasiadła do maszyny i szyła maseczki.

Link do licytacji - WOŚP

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)