[FOTO] Najpierw piwko pod szkołą a potem włamanie i dewastacja

wtorek, 3.8.2021 13:20 1924 3

Z poważnymi konsekwencjami sowich czynów będzie musiało zmierzyć się dwóch mężczyzn, którzy w poniedziałek 2 sierpnia w Świdnicy zdewastowali mienie Szkoły Podstawowej nr 4. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

- Na schodach przed wejściem do szkoły siedziało dwóch młodych mężczyzn i pili piwo. Teren szkoły obserwuje operator monitoringu wizyjnego. Już po chwili na miejscu pojawili się strażnicy, którzy ukarali miłośników piwa mandatami. Wydawało się, że interwencja ta skutecznie zniechęci ich do naruszania prawa. Nic bardziej mylnego - relacjonują strażnicy.

Po dwóch godzinach ponownie obaj pojawiają się na terenie szkoły.

- Młody mężczyzna z impetem kopnął w ramę okienną. Przez wyważone okno wszedł do środka. Po chwili wyszedł tą samą drogą ze skradzioną piłką. Wewnątrz pomieszczenia, jak się później okazało, dokonał poważnych dewastacji. Po chwili obaj mężczyźni oddalają się tuż przed przybyciem patrolu straży miejskiej. Jednak nie będą się cieszyć bezkarnością. Tożsamość obu wandali wraz z zabezpieczonym materiałem z kamer monitoringu przekazano policji - dodają strażnicy.

Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Kamila wtorek, 03.08.2021 21:21
Osiedlowe plenery xD
Kamila wtorek, 03.08.2021 21:22
Penery miało być
Spejson wtorek, 03.08.2021 21:19
Biedronkowi koneserzy- Kustosz i Top Chips :)