komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 24 czerwca 2021

Jana, Danuty

[FOTO] Ministrowie nagrodzili sportowców i prymusów w gminie Jaworzyna Śląska

poniedziałek, 29.6.2020 15:04 , komentarze: 0 , odsłony: 2191

22 czerwca minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przybyła z wizytą do gminy Jaworzyna Śląska. W Witkowie, spotkała się z młodymi piłkarzami, którzy na co dzień korzystają z zaplecza boiska piłkarskiego, którego budowa została dofinansowana przez resort w ramach programu „Sportowa Polska”.

Następnie w Jaworzynie Śląskiej w hali sportowej odbyło się spotkanie z władzami miejskimi oraz przedstawicielami wszystkich klubów sportowych z terenu naszej gminy, na którym m.in. organizatorzy opowiedzieli gościom o największych imprezach sportowych odbywających się w naszej gminie: Grand Prix Solidarności MTB oraz wyścig kolarski „Szukamy następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika". W trakcie spotkania odbyła się uroczystość wyróżnienia przez Panią  Minister sportowców oraz wręczenie symbolicznego czeku MKS Karolina, który otrzymał 15 tys. zł w ramach tegorocznej edycji Rządowego Programu „KLUB”.

Podczas spotkań obecni byli także między innymi: szef kancelarii prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusz Zyska wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Ewelina Szydłowska.

Od 2016 roku Ministerstwo Sportu wsparło dodatkowymi środkami zadania inwestycyjne oraz programy sportowe realizowane na terenie gminy Jaworzyna Śląska, na  kwotę ponad 4 milionów złotych. 

Rok szkolny 2019/2020 z uwagi na epidemię COVID-19 wymagał od uczniów szczególnej dyscypliny  i dostosowania się do nowego trybu nauczania. Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania 10-miesięcznej nauki. Najlepszym uczniom, za pracę w minionym roku szkolnym i uzyskane osiągnięcia, wyróżnienia przekazał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek. Podczas spotkania burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, dyrektorzy szkół podstawowych Małgorzata Adamowicz, Krzysztof Sołtys, Maciej Plencler oraz Sebastian Grajaszek wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Ada Kotów-Jędras przewodnicząca komisji ds. edukacji, sportu i bezpieczeństwa publicznego pogratulowali młodzieży i wyrazili nadzieję, że nagroda i otrzymane stypendia będą stanowiły mobilizację do zdobywania kolejnych sukcesów.

Stypendium w wysokości 1 000,00 zł w  ramach programu „Prymus” otrzymali uczniowie, którzy zakończyli ósmą klasę ze średnią ocen co najmniej 5,0. Do tego grona należą:

- ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej:

Oliwia Cieślak, Aleksandra Cichocka, Kacper Prymas, Magdalena Dobroń 

- ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie:

Angelika Dankowska, Aleksandra Słomska 

- ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie:

Aleksandra Zadka, Izabela Mikołajek, Natalia Błoch, Natalia Jacek, Izabela Prymula.

Specjalną nagrodą za wybitne osiągnięcia naukowe uhonorowany został także tegoroczny maturzysta Mateusz Drąg. 

źródło: UM Jaworzyna Śląska 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 godz temu
poniedziałek, 21.6.2021 11:28
piątek, 4.6.2021 08:39
piątek, 4.6.2021 08:35
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica