[FOTO] Miniona sobota w duchu rywalizacji i pomocy w Świebodzicach

środa, 15.9.2021 10:32 655 0

Piękna pogoda zachęciła Mieszkańców do udziału w kolejnej odsłonie akcji społecznej Posprzątajmy Świebodzice, której organizatorem był Urząd Miejski Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego przy wsparciu: ZGK Świebodzice Sp. z o.o., OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Miejskiego Domu Kultury, ZWiK Świebodzice Sp. z o.o. oraz Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej.

W sobotę, 11 września, na ulicę Rekreacyjną licznie przybyły osoby chętne do udziału w sprzątaniu naszego miasta, wśród nich byli przedstawiciele szkół, stowarzyszeń i organizacji. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z Zespołu Szkół, ale w wydarzeniu brali udział również:  Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej i Klub Senior+. Akcję wsparły jednostki organizacyjne i lokalne firmy.

Na miejscu z uczestnikami spotkał się również Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Na miejscu  uczestnicy zostali podzieleni  na grupy  i przydzieleni do jednej z czterech wytyczonych przez organizatorów tras: Ciernie, Zimny Dwór, ul. Sportowa, Książański Park Krajobrazowy od strony Świebodzic. Natomiast  przedstawiciele ze spółki ZWiK posprzątali teren wokół zbiornika wody pitnej  w Dobromierzu.

Następnie po wpisaniu się na listę, każdy otrzymał torbę promocyjną z herbem miasta, ulotkę dotyczącą zasad wstępnej segregacji odpadów, rękawiczki, worki (zbieranie odpadów odbywało się z zachowaniem zasad wstępnej segregacji), chwytaki przekazane przez Pawła Siodłaka ze Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych i wodę.

O godzinie 10:30 zebranych powitał Kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego Sławomir Sprawka. Podziękował wszystkim za przybycie i zaangażowanie w życie naszego miasta. Następnie dzięki wsparciu Prezesa ZGK Świebodzice Grzegorza Cabanka uczestnicy zostali zawiezieni do miejsc docelowych, a po mniej więcej dwóch godzinach przywiezieni z powrotem na stadion busami i autobusem miejskim.

Po powrocie z trasy każda osoba biorąca udział w akcji dostała ciepły posiłek oraz kawę lub herbatę i coś słodkiego. Partner akcji Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przygotowało dla uczestników loterię z nagrodami, natomiast przy namiocie Spółki ZGK dzieci mogły rozwijać swoja kreatywność w zabawach ekologicznych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Zakończenie akcji Posprzątajmy Świebodzice było jednocześnie rozpoczęciem Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez OSiR Świebodzice Sp. z o.o. i  drugiej edycji pięknej akcji charytatywnej Świebodzice Miastem Serc, której organizatorami był Miejski Dom Kultury wraz ze znanymi społecznikami Maciejem Więckiem i Mateuszem Brzuchaczem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniu, partnerom za świetną współpracę oraz wsparcie. Cieszymy się, że akcja przebiegła sprawnie i z edycji na edycję zdobywa coraz większą popularność.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję:

 • Masarnia Ciernie
 • Cukiernia Oleńka,
 • Chata Polska,
 • DB Catering,
 • Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie,
 • ZPC Śnieżka S.A.

Tuż po zakończeniu trzeciej edycji akcji Posprzątajmy Świebodzice na stadionie przy ul. Rekreacyjnej rozpoczęły się dwie świetne imprezy: Narodowy Dzień Sportu to impreza zorganizowana przez OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć różnorodne pokazy sztuk walki, nauczyć się strzelania z łuku, a najmłodsi potrenować celność w strzałach piłkarskich.

Jednocześnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się akcja Świebodzice Miastem Serc, podczas której zbierano środki na rehabilitację małej Nadii. Organizatorami byli Maciej Więcek, Aleksandra Kiełb, Marta Jasińska rodzice Nadii oraz Katarzyna Woźniak wraz z Miejskim Domem Kultury.

Uczestników i widzów wspólnie powitali ze sceny Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Maciej Więcek. W wydarzeniu uczestniczyła także Sekretarz Miasta Sabina Cebula.

Następnie zaprezentowano wszystkie kluby sportowe i grupy artystyczne, które brały udział w akcjach:

 • Future Cheerleaders Academy;
 • Klub Taekwon-do Taipan;
 • Fighter Klub Kaczmarek Grodowski;
 • Klub Łuczniczy Ameoli,
 • Klub piłkarski Duo Soccer,
 • Stowarzyszenie Bona Fide.

Przygotowano  wiele kolorowych atrakcji dla osób w każdym wieku, były zabawy, gry i konkursy. Restauracja Pełna Micha podkręcała apetyty mieszkańców, a napoje oraz ciasta upieczone przez mieszkańców serwowała załoga Miejskiego Domu Kultury.

Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa na rzecz Nadii oraz kiermasz książek i warsztaty kreatywne dla dzieci. O świetną zabawę i mnóstwo uśmiechu dbały Agata Koperska z Klubu Senior + oraz Izabela Gaweł ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Dopisała pogoda i uczestnicy, którzy licznie przybyli na wydarzenie. Mieszkańcy chętnie oglądali występy oraz kibicowali zawodnikom biorącym udział wyciskaniu sztangi leżąc. Nikt się nie nudził. W trakcie zabawy prowadzone były licytacje na rzecz Nadii, każdy mógł tez wrzucić datek do puszki. Zabawa zakończyła się Maratonem Zumby, w którym udział wzięli instruktorzy z miasta i okolic.

W imieniu rodziców Nadii oraz organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tak pięknego święta. Świebodzice to na 100% jest Miasto Serc !!!  

Źródło: swiebodzice.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)