[FOTO] Mikołajkowe szaleństwo w świdnickim Kole PSONI

środa, 6.12.2023 12:50 1146 0

Mikołajki to jeden z tych dni, na który wszyscy czekamy. Tak było i w tym roku. Niecodzienni goście odwiedzili dzisiaj, 6 grudnia podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Święty Mikołaj wraz z osiołkiem przywiózł słodkie upominki i mnóstwo radości.

 Zanim jednak Święty zasiadł na przygotowanym dla niego tronie, wychowankowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy brali udział w świątecznych zabawach. Podopieczni PSONI wraz z kadrą przygotowali mikołajkowe wystroje sal oraz zadbali o świąteczny klimat w tym wyjątkowym dniu.

 W zamian Mikołaj i jego świta przynieśli ogromny wór prezentów. Atrakcji było mnóstwo. Święty Mikołaj z osiołkiem! Renifery akurat były oddelegowane do innych sań, ale oślica Luna spisała się w zastępstwie na medal i towarzyszyła Mikołajowi przy rozdawaniu prezentów dla naszych. Pod mikołajkowym strojem ukrył się Krzysztof Słupski, który z żoną Katarzyną prowadzą w Lubachowie ośrodek onoterapii. Dla najmłodszych podopiecznych zorganizowano kulig z kucykiem.

 Zajęcia w ramach animaloterapii (hipoterapia oraz onoterapia) były możliwe dzięki pozyskaniu środków przez PSONI Koło w Świdnicy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację projektu pod nazwą “Innowacje w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną - II edycja”, który jest realizowany od 1. sierpnia 2023 roku do 31.  marca 2026 roku.

FOTO - DOBA.PL

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)