[FOTO] Kończą budowę mieszkań na ul. Konopnickiej

poniedziałek, 19.9.2022 10:55 158 0

Powoli zbliża się do końca budowa zespołu budynków komunalnych - jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej na ul. Konopnickiej w Strzegomiu. Efekty pracy są już bardzo widoczne.

Oprócz tego, że wewnątrz budynków trwają prace wykończeniowe - w wielu mieszkaniach są już wykonane tynki, posadzki oraz układane płytki w łazienkach, a na ścianach szczytowych "szeregówek" widać już kolorystykę elewacji - to również teren na zewnątrz budynków zaczyna się zmieniać.

 

Bardzo widoczne w powstającym krajobrazie są stalowe konstrukcje schodów, które stanowić będą odrębne wejścia do mieszkań zlokalizowanych na piętrach budynków. Pomiędzy budynkami wykonywane są też drogi wewnętrzne z kostki betonowej. Spodziewany koniec budowy osiedla powinien nastąpić na przełomie obecnego i nowego roku.

W ramach projektu powstanie 79 mieszkań wchodzących w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną też lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. W ramach zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi na terenie osiedla. W sąsiedztwie budynków powstanie niewielki plac zabaw.

Zadanie jest dofinansowane na poziomie ok. 10 mln zł przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat na tworzenie lokali mieszkalnych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)