[FOTO] Koncert Sound`n`Grace na zakończenie Dni Świebodzic

niedziela, 18.9.2022 22:37 851 1

Spektakularny koncert chóru Sound’n’Grace rozgrzał publiczność na zakończenie Dni Świebodzic. Na dwudniowej imprezie atrakcji nie brakowało.

W niedzielę, 18 września na Stadionie Miejskim w Świebodzicach zakończyły się tegoroczne Dni Świebodzic.

 Historia grupy wokalnej Sound’n’Grace rozpoczęła się w 2005 roku, tuż po tym, gdy na Warsaw Gospel Days przypadkiem wpadli na siebie Ania Żaczek i Kamil Mokrzycki. Dwie kompletnie różne osobowości, dwa odmienne charaktery. A jednak, coś zaiskrzyło. Ania i Kamil bardzo szybko nawiązali ze sobą kontkakt i jeszcze szybciej – bo po zaledwie piętnastu minutach rozmowy o swoich planach i pasjach - okazało się, że ich największą, wspólną miłością jest muzyka gospel. Brzmi to może jak scenariusz mało wyszukanego serialu, ale tak właśnie było! Już podczas tej pierwszej rozmowy doszli do wniosku, że to o czym każde z nich osobno skrycie marzyło da się zrealizować dużo łatwiej i znacznie skuteczniej, jeśli połączy się siły, zapał i pasję. Że można założyć swój własny chór gospel!

Trochę więcej czasu – bo miesiąc - i nieco więcej wysiłku, zajęło im skompletowanie składu chóru, który od samego początku funkcjonuje pod nazwą Sound’n’Grace. Nie obyło jednak bez małych spięć, długich rozmów, kompromisów. Tak Ania jak i Kamil mają wyraziste charaktery i własne wizje kierunku, w którym chcieliby rozwijać swoją grupę. Z czasem nauczyli się jednak współpracować ze sobą w sposób, który łączy dwa różne punkty widzenia i stawia na pierwszym miejscu to, co zawsze było dla nich najważniejsze: miłość do muzyki i wiarę w jej niezwykłą moc. Nie znaczy to, że nie zdarza im się pokłócić na przykład na pół godziny przed koncertem - paradoksalnie takie konflikty są dla nich zawsze źródłem inspiracji, co doskonale widać przede wszystkim na scenie. Na niej nie liczy się nic oprócz energii i przeogromniej radości ze śpiewania razem.

W chwili obecnej (2011 r.) Sound’n’Grace liczy ponad 20 wokalistów.  Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. Z Sound’n’Grace pracują wspaniali instrumentaliści, muzycy współpracujący na co dzień ze znanymi polskimi artystami. W repertuarze Sound’n’Grace można znaleźć zarówno standardy contemporary gospel Freda Hammonda, Kirka Franklina oraz Israela Houghtona jak i utwory soul, r’n’b i pop wykonawców takich jak Mary Mary, Angie Stone, Elton John, George Michael, Michael Jackson czy duetu Timbaland/ Timberlake. Ponadto grupa wykonuje różnorodne utwory muzyki rozrywkowej zaaranżowane w ukochanych przez siebie stylach muzycznych.

Ten szeroki przekrój wykonywanej muzyki pokazuje, jak różne osobowości i temperamenty tworzą Sound’n’Grace. Pokazuje również, że różnice te - wzajemnie akceptowane i tonowane przez autentyczną przyjaźń- stały się dla całego chóru źródłem niezwykłej, pozytywnej energii i inspiracji. 

foto - M. Stuła

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Tres poniedziałek, 19.09.2022 16:52
Panie Burmistrzu,proponuje w przyszłym roku Dni Świebodzic zorganizować w LUTYM!!!...