[FOTO] Kompleks sportowy w nowej odsłonie! Zobaczcie, jak prezentują się boiska po gruntownej renowacji

środa, 19.6.2024 12:09 1190 0

Zakończono prace remontowane na dwóch boiskach służących do gry w piłkę nożną i koszykową. Ze względu na dużą eksploatację obiektu, stan nawierzchni wymagał gruntownej modernizacji. Teraz boiska są odnowione i zyskały nowe życie.

Kompleks sportowy przy ulicy Ułańskiej powstał w 2014 roku roku na terenach po byłych koszarach wojsk radzieckich. W ramach przeprowadzonej ostatnio renowacji naprawiona została zniszczona nawierzchnia boisk. W pierwszej kolejności usunięto zanieczyszczenia z użyciem wody pod ciśnieniem i specjalnych środków czyszczących. Następnie podłoże zostało wzmocnione i dwukrotnie naniesiono warstwę poliuretanową, wykorzystując granulat w kolorze zielonym i czerwonym. Wymalowano również nowe linie wyznaczające pola gry.

- Kompleksowa renowacja boisk, to nie tylko odświeżenie ich wyglądu, ale przede wszystkim podniesienie jakości trenowania i utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa bez konieczności doraźnych napraw – mówi Renata Kogut, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wykonawcą zadania była wyłoniona w przetargu firma Dabro-Bau z Opoczki. Koszt prac to 229 tysięcy złotych.

/mat. UM Świdnica/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)