[FOTO] Kolejna próba pobicia rekordów w Galerii Świdnickiej podjęta

sobota, 11.5.2019 11:51 3744 1

Po raz czwarty świdniczanie podjęli próbę pobicia i ustanowienia rekordów Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu. Wydarzenie odbywa się w Galerii Świdnickiej.

W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1416,8 km. Biegacze wybiegali 296,32 km, a na ergometrze pokonano dystans 307,91 km.

Świdnica posiada już oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze oraz biegu na bieżni mechanicznej. W tym roku śmiałkowie podjęli próbę pobicia Rekord Polski w wygenerowanej łącznej mocy mechanicznej na rowerze oraz w przebytych kilometrach na bieżni i ergometrze. Wykręcanie rekordów odbywa się na odcinkach czasowych 15 lub 30 minut.

To jednak nie wszystko. Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł a uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na cel charytatywny. W trakcie wydarzenia nie zabrakło także atrakcji dla odwiedzających Galerię Świdnicką.

Próba zostanie zakończona o 9 rano w niedzielę 12 maja.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

falco sobota, 11.05.2019 13:18
A Krzyś znów bez kasku pedałuje ;)