komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 16 kwietnia 2021

Kseni, Cecylii

[FOTO] Kiedy rozpocznie się remont basenu letniego?

środa, 7.4.2021 08:59 , komentarze: 0 , odsłony: 734
kategorie artykułu:

To jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Świdnicy inwestycji. Od lat zaniedbywany basen letni odzyska w końcu blask i stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez amatorów kąpieli. Kiedy jednak ruszą prace remontowe?

Droga do wyłonienia firmy, która realizować będzie projekt była kręta i wyboista. Kilka ogłoszonych na przestrzeni ostatnich lat przetargów zostało unieważnionych, by finalnie w grudniu 2020 roku wyłonić wreszcie wykonawcę, czyli firmę TRANSCOM Sp. z o.o. z Katowic.

Kompleks basenów to prawie stuletni obiekt, który wymaga przebudowy, aby dostosować go do obecnie panujących standardów.

Przypomnijmy, że najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 30 497 850 zł. To mniej niż spodziewało się miasto, przygotowując budżet na tę inwestycję na poziomie 35 mln zł.

Sama inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj - wybuduj”. Jej zakres obejmie opracowanie dokumentacji projektowej oraz przebudowę kompleksu, czyli: budowę stalowych niecek basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m2 wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów wraz z żaglami solarnymi, trybun, altan wypoczynkowych, wieży ratowniczej, przebieralni, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną, małą architekturą oraz nasadzeniem zieleni. Wykonany zostanie także demontaż, oczyszczenie i ponowny montaż dwóch zabytkowych rzeźb. 

Nowością na kąpielisku będzie wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Znajdą się tam m. in.: armatki wodne, wiadra przelewowe, tryskające dysze w kształcie jeżyków, liści czy też muchomorów. Kolejną atrakcją dla nieco starszych amatorów wodnych kąpieli będzie 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa oraz 15-metrowa zjeżdżalnia jednotorowa. Baseny rekreacyjne wyposażone zostaną w platformy dla osób niepełnosprawnych, a wśród urządzeń wodnych znajdą się m.in.: dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne, ścieka pontonowa czy też przyrządy do masażu. Dla szukających ochłody i cienia przygotowane zostaną altany na lekkiej konstrukcji drewnianej z zadaszeniem materiałowym zsuwanym. Nie zabraknie również przebieralni, siedzisk i ławek. 

Kiedy nastąpi rozpoczęcie prac?

Obecnie trwają prace projektowe. Jednocześnie dokonano zgłoszenia na prowadzenie robót nie wymagających uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Wszystkie prace przebiegają zgodne z harmonogramem i wejście na plac budowy nastąpi w ciągu dwóch tygodni - informuje rzeczniczka UM Świdnica, Magdalena Dzwonkowska.

Basen będzie udostępniony mieszkańcom w 2023 roku. 

fot. Wiktoria Gąsowska, praktyka uczniowska ZSE.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 godz temu
1
czwartek, 15.4.2021 12:50
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica