[FOTO] Kąpiel w miejskiej fontannie to kiepski pomysł

niedziela, 20.6.2021 10:56 2574 0

Jak co roku, gdy tylko słupki termometrów poszybują w górę, pojawia się ten sam problem – dzieci kąpiące się w miejskich fontannach. 

- Wysoka temperatura skłania do takich zachowań, jednak pamiętajmy - fontanny posiadają jedynie filtry mechaniczne, które nie usuwają z wody bakterii, co stanowi kolosalne zagrożenie dla osób kąpiących się w tych miejscach - apelują strażnicy miejscy.

Co gorsza, coraz częściej zdarzają się przypadki, gdzie pluskanie się w fontannie odbywa się za zgodą i aprobatą rodziców.

Warto zatem wiedzieć, że fontanny dezynfekowane są co kilka dni, jednak działania te w żaden sposób nie zabezpieczają wody przed namnażaniem się groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. W trakcie takiej kąpieli dziecko może zakazić się m.in. paciorkowcami, które spowodować mogą zapalenia gardła a w najgorszym wypadku, także groźne dla życia zapalenie opon mózgowych. W wodzie można znaleźć również bakterie salmonelli, coli typu fekalnego oraz jaja pasożytów pochodzenia odzwierzęcego.

Zdecydowanie bezpieczniejsza jest woda z kurtyn wodnych.

- Apelujemy, aby nie korzystać w ten sposób z tych urządzeń. Natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych chłodnej bryzy do Rynku, gdzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło kurtynę wodną zasilaną z sieci wodociągowej - mówią strażnicy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)