[FOTO] Już wkrótce otwarcie basenu w Świebodzicach. Ile zapłacimy za bilety?

poniedziałek, 13.6.2022 15:42 1002 0

Mieszkańcy Świebodzic mogą się cieszyć. W tym tygodniu, a dokładnie 16 czerwca, baseny odkryte przy Rekreacyjnej 1 zostaną otwarte dla miłośników pływania. Ile zapłacimy za wstęp i jakie atrakcje będą dostępne?

 - Zapowiada się bardzo słoneczny długi weekend, więc nie czekamy na rozpoczęcie wakacji, tylko basen otwieramy już w czwartek. Postanowiliśmy, że w tym roku ceny biletów nie ulegną zmianie w stosunku do ubiegłego roku, nie będzie podwyżki. Wynika to z tego, że chcemy umożliwić korzystanie z basenów wszystkim mieszkańcom Świebodzic oraz mieszkańcom okolicznych gmin. Mamy świadomość, że jesteśmy w posiadaniu jednego z nielicznych basenów w regionie. Nasze obiekty przy ul. Rekreacyjnej 1 to jeden z największych zespołów basenów odkrytych na Dolnym Śląsku. W skład kompleksu wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m. Świebodzicki basen to ogromna przestrzeń, która może pomieścić od 1 tys. do 2 tys. osób i każdy znajdzie coś dla siebie. W wakacje czynny będzie również basen kryty, który również cieszy się popularnością. W każdy weekend dla najmłodszych na terenie basenu będą dostępne dmuchańce dla najmłodszych. Oferta wakacyjna OSiRu  to przede wszystkim aktywność - wakacje z OSiRem to głównie turnieje tematyczne, na których pojawią się gwiazdy sportu oraz turnieje piłki siatkowej, które w ubiegłym roku cieszyły się dużą popularnością - informuje  Jarosław Pizuński, prezes OSiR Świebodzice.

 Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny, jest to atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda. Jeżyka wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dzieci mogą go dotykać, zatykać otwory przez które wypływa woda lub stać pod nią jak pod prysznicem.

 - Remont basenu letniego w Świebodzicach wpisany był w Polski Ład, wnioskowaliśmy o 10 milionów złotych na jego renowacje. W planach była wymiana infrastruktury  oraz wymiana niecek, które po 40 latach wymagają remontu. Fakt, obecnie są one przygotowane do sezonu i bezpiecznie, ale nasz obiekt jest na tyle atrakcyjny, że należałoby go wyremontować. Nie otrzymaliśmy środków z Polskiego Ładu na ten cel. W ubiegłym roku byliśmy jednym z nielicznych basenów, które były otwarte, pomimo surowych restrykcji covidowych. My jako gmina zawsze dopłacamy do utrzymania basenu letniego , ale najważniejszy jest aspekt społeczny, aby nasi mieszkańcy mogli spędzać czas aktywnie - mówił Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

 - Ze względu na to, że w Świdnicy niebawem zostanie otwarty basen letni liczymy się z tym, że część klientów od nas odejdzie, ale może to będzie motywacją dla radnych, dla włodarzy miasta, aby bardziej pochylić się nad tematem basenu w Świebodzicach, aby stał się jeszcze bardziej atrakcyjny -  dodaje Jarosław Pizuński.

 Do dyspozycji wypoczywających dostępne są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania oraz boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej. Obiekt posiada dobrze zaopatrzoną kawiarenkę. Szczegółowy cennik dostępny tutaj - https://osir.swiebodzice.pl/kapielisko-letnie-cennik/

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)