[FOTO] Gmina Świdnica Buduje

środa, 21.9.2022 16:06 154 0

W Gogołowie trwa budowa remizy strażackiej. W Grodziszczu powstaje sala gimnastyczna przy szkole podstawowej. Już niebawem ruszają przebudowy dróg gminnych na Os. Sowim w Bystrzycy Górnej i na Os. Pogórze w Lutomi Górnej. Długo wyczekiwana  przez mieszkańców przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku Lutomia Dolna – Wieruszów i Lutomia Dolna (ul. Szkolna) zyska asfaltową nawierzchnię. Dziś zaglądamy na budowę nowej remizy strażackiej w Gogołowie i sali gimnastycznej w Grodziszczu.

 

Obiekt powstaje przy nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Gogołowie 37. Remiza będzie miała powierzchnię użytkową 122,7 m2. W budynku zlokalizowane będą 2 garaże na wozy bojowe oraz niezbędne zaplecze sanitarno-szatniowe. Budynek będzie ogrzewany za pomocą bezemisyjnego źródła ogrzewania jakim będzie powietrzna pompa ciepła. Obecnie zakończone budowę ścian parteru. W kolejnym etapie wykonawca przystępował będzie do  murowania ścian szczytowych oraz wieży i montażu więźby dachowej. Planowany termin realizacji inwestycji – październik 2023 r.

 

Natomiast w Grodziszczu trwa wznoszenie ścian konstrukcyjnych łącznika sali.Wykonawcą inwestycji jest EMBUD Laskowski Emil Usługi Budowlano-Remontowe, a wartość umowy wynosi 12 804 807,00 zł. Zakończenie prac przewidziane jest na październik 2023 r. Budowa sali w Grodziszczu to jedna z trzech inwestycji, którą realizujemy z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)