[FOTO] Dzikie wysypisko przy pomniku

środa, 26.1.2022 11:47 752 0

Dzikie wysypisko przy pomniku


W ostatnim okresie doszło do skandalicznego aktu zbezczeszczenia pomnika upamiętniającego poległych w bitwie pod Dobromierzem w 1745 r., który znajduje się na polach w pobliżu Godzieszówka. W jego najbliższym otoczeniu ktoś wyrzucił zużytą odzież, opony i butelki po alkoholu.

Sprawę dzikiego wysypiska do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu zgłosił radny Piotr Szmidt. Magistrat, a konkretnie Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi, zareagował bardzo szybko i już następnego dnia otoczenie obelisku zostało posprzątane.


-To nie pierwszy przypadek, gdy dochodzi do takich zachowań ludzi. Abstrahując od tego, że taka postawa obywatelska wręcz szokuje i zdumiewa, to warto kolejny raz podkreślić, że posprzątanie takiego miejsca nie należy do tanich usług. Pieniądze te mogłyby zostać przekazane na inny – bardziej pożyteczny - cel. Cały czas służby miejskie apelują o utrzymanie porządku – nie tylko w naszym najbliższym otoczeniu, ale też w przestrzeni publicznej. Przyroda nam się kiedyś pięknie zrewanżuje - mówi Tomasz Wanecki z Zespołu ds. kontaktów z mediami, z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

foto - UM Strzegom

Dodaj komentarz

Komentarze (0)