[FOTO] Dzień Kobiet Wiejskich w Kalnie

wtorek, 25.10.2022 07:11 242 0

Są przedsiębiorcze, aktywne i chętnie działają społecznie. Mimo wielu obowiązków w gospodarstwie, znajdują czas, aby brać udział w różnych wydarzeniach i reprezentować gminę Żarów podczas wielu imprez.

 Na ich cześć w sobotę, 22 października w Kalnie zorganizowano Dzień Kobiet Wiejskich, na który zaproszone zostały gospodynie z całej gminy Żarów. O organizację tego wyjątkowego święta zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Na wszystkie Panie czekał okolicznościowy tort oraz pyszne przekąski. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań od burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.

 - Współczesne gospodynie wiejskie nie zajmują się już tylko uprawą ziemi czy gospodarstwem domowym. Są prawdziwymi liderkami w swoich miejscowościach, wokół których skupia się całe życie społeczne. Drogie Panie życzymy Wam samych sukcesów w codziennym życiu. Dużo zdrowia, wytrwałości, miłości i radości każdego dnia – życzyli burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

 Podczas spotkania w Kalnie Panie mogły nie tylko porozmawiać przy wspólnym stole, wymienić się doświadczeniami, ale także po prostu spędzić sobotnie popołudnie w miłym i przyjacielskim gronie. Gospodynie mogły również wysłuchać wykładów przygotowanych przez specjalistki w zakresie zdrowia z Fundacji Erakobiet.

 

foto - UM Żarów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)