[FOTO] Ćwiczyli formę z olimpijczykami Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim

poniedziałek, 11.10.2021 10:13 567 0

Przejażdżki rowerowe z medalistami olimpijskimi, bezpłatne badania, kiermasz naturalnej żywności, święto pieczonego ziemniaka – to tylko część atrakcji, jakie czekały na mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska w niedzielę 10 października. Największą gratką zaś, zarówno dla małych i dużych miłośników rowerów, były wspólne przejażdżki po gminie z mistrzami olimpijskimi w kolarstwie – Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim.

To były wyjątkowe Dni Zdrowia połączone z projektem „Rowerem po zdrowie”, realizowanym przez Fundację Zatrzymać Czas w ramach środków z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  Po raz pierwszy wywodzący się z Nowic mistrz olimpijski w kolarstwie Tadeusz Mytnik wspólnie z mistrzem olimpijskim – Mieczysławem Nowickim zaprosili mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska do wspólnej przejażdżki rowerowej. Wiek i umiejętności kolarskie nie miały znaczenia. Wystarczył sprawny rower i dobry humor. – To jest coś pięknego, że tu w moich stronach rozwijamy miłość do sportu, do kolarstwa. Trzeba to robić, może uda nam się znaleźć kolejne talenty. Nie wolno się zniechęcać. Przecież ja też jako mały chłopiec miałem chwile zwątpienia. Nieraz nie szło, nie udawało się. Ala nie poddałem się, dzięki pracy odniosłem sukces, który przekułem na swój sposób na życie  - mówił Tadeusz Mytnik.

Mistrzowie olimpijscy do wspólnego przejazdu zaprosili mieszkańców aż dwukrotnie. Pierwszy przejazd rozpoczął się o godz. 10.00 w Jaworzynie Śląskiej, drugi o godz. 14.00 w Nowicach. Tu frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów. Mieszkańcy Nowic licznie zgromadzili się na starcie w Koziarni. Po powrocie na wszystkich czekały pamiątkowe dyplomy i upominki. Uczestnicy bawili się przy ognisku podczas święta pieczonego ziemniaka. O atrakcje dla najmłodszych zadbała nowicka młodzież, mistrz w łucznictwie Robert Cieślak uczył strzelania z łuku, a członkowie stowarzyszenia „Nowice – nasza wieś” i Koła Gospodyń Wiejskich zadbali o to, by nikt nie był głodny.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie 10 października czekały na mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska. Od godz. 10.00 do 14.00 na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbywał się będzie Dzień Zdrowia. Starostwo Powiatowe w Świdnicy zaprosiło do bezpłatnych badań diagnostycznych, dietetyczka Agnieszka Podgórska udzielała porad związanych z dietą, Świdnickie Amazonki pokazały, jak prawidłowo samodzielnie badać piersi, a lokalni wystawcy, producenci i rolnicy przygotowali stoiska, na których można było zakupić tradycyjną i ekologiczną żywność. Swoje stanowisko mieli również policjanci, którzy znakowali rowery. Osoby dotychczas niezaszczepione przeciwko COVID-19 mogły zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

Foto: Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Komentarze (0)