komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

[FOTO] Brak maseczki w autobusie może kosztować 500 zł. Strażnicy kontrolują pasażerów

czwartek, 25.6.2020 12:01 , komentarze: 12 , odsłony: 4741
kategorie artykułu:

Pomimo że koronawirus nie odpuszcza i każdego dnia słyszymy alarmujące informacje na temat pandemii, część mieszkańców naszego miasta zapomina o nakazanych środkach bezpieczeństwa w tym zakresie. W związku z licznymi skargami dotyczącymi lekceważenia obowiązku noszenia maseczek w środkach komunikacji publicznej, strażnicy niemal każdego dnia kontrolują autobusy miejskie.

Zdecydowana większość pasażerów posiada maseczki ochronne, jednak zdarzają się osoby, które podróżują bez takich zabezpieczeń. Tłumaczenia są różne. Jedni zapomnieli, drudzy słyszeli, że już nie trzeba, inni twierdzą, że maseczki szkodzą.

- Na razie strażnicy upominają i zapominalskim wręczają bezpłatnie maseczki. Należy jednak pamiętać, że lekceważenie obowiązujących przepisów związanych ze zwalczaniem pandemii może skutkować nałożeniem mandatu karnego w kwocie do 500 zł. Apelujemy! Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych. Załóż maseczkę – ona ogranicza możliwość szerzenia się zakażenia - mówią strażnicy miejscy.

 

Wasze komentarze

Skontrolujcie markety w Jaworzynie. Tu o każdej porze 80%...
piątek, 26.06.2020 08:13 autor: Garownik
poniedziałek, 14.6.2021 10:48
2
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra