[FOTO] Blisko 400 uczniów przystąpi do egzaminu na kartę rowerową

piątek, 6.5.2022 15:22 770 0

Noszenie elementów odblaskowych, kształtowanie właściwych zachowań na drodze, rozmowy o cyberprzemocy i hejcie to jedne z wielu działań realizowanych na co dzień w gminnych placówkach oświatowych skierowanych właśnie do dzieci i młodzieży.

Wraz z nastaniem wiosny wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Świdnicy w 5 gminnych placówkach oświatowych rozpoczęły się przygotowania do egzaminu na kartę rowerową. W większości szkół uczniowie odbyli już cykl zajęć edukacyjnych z funkcjonariuszem świdnickiej drogówki. Egzaminy praktyczne zaplanowano na maj i czerwiec tak aby w trakcie wakacji miłośnicy jednośladów i hulajnóg mogli bezpiecznie wyruszyć na rowerowe wycieczki ze swoimi rodzicami.

 - Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem. Nie tylko budujemy kolejne odcinki dróg i chodników, doświetlamy przejścia dla pieszych,  ale i edukujemy już od najmłodszego pokolenia. W szkołach średnich trwają matury, a w gminnych placówkach oświatowych rozpoczęły się egzaminy na kartę rowerową - informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Dzisiaj, w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie kolejna grupa uczniów pomyślnie zdała egzamin na kartę rowerową. Wśród oceniających był dzielnicowy gminy Świdnica st. sierż. Rafał Jarosz.

W tym roku szkolnym z możliwości zdania egzaminu na kartę rowerową skorzysta blisko 400 uczniów .

foto - UG Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)