komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego

[FOTO] Bilans nawałnicy: alarm przeciwpowodziowy w gm. Marcinowice, zalane ulice i piwnice

czwartek, 13.5.2021 08:24 , komentarze: 0 , odsłony: 2157
kategorie artykułu:

25 wyjazdów straży pożarnej do zalanych piwnic i podtopień- to bilans nawałnicy, która w godzinach popołudniowych przeszła przez powiat świdnicki. Najbardziej dotknięta została gm. Marcinowice i tam też ogłoszono alarm przecwipowodziowy.

Jak informuje Łukasz Grzelak z PSP Świdnica wszystkie interwencje dot. zalań. Do nietypowego zdarzenia doszło w Żarowie: tam podmyty został kolektor deszczowy, w wyniku czego zapadła się droga.

W Świdnicy nieprzejezdna był ulica Kopernika, pod wiaduktem

W Śmiałowicach i Kraskowie utrzymuje się wysoki stan rzeki Bystrzycy. Podobnie sytuacja wygląda w Zebrzydowie, Szczepanowie i Strzelcach.

- Na obecną chwilę poziom rzeki na wodowskazach w Zebrzydowie, Szczepanowie i Strzelcach utrzymuje się na wysokim poziomie. Rzeka miejscowo wystąpiła z koryta w Zebrzydowie. Lokalne podtopienia mają miejsce od wczorajszego wieczora. Głównie spowodowane są wodą spływająca z pól i ulic. W wyniku ulewnych deszczy najbardziej ucierpiały Wiry, Kątki, Zebrzydów i Wirki - informują urzędnicy.

Wyjazd OSP Grodziszcze do Jagodnika

Ze względu na pogarszającą się sytuację powodziową oraz prognozowanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej intensywnymi opadami deszczu, wójt gminy Marcinowice wprowadził alarm przeciwpowodziowy.

- Mieszkańców prosimy o zabezpieczenie swojego dobytku przed lokalnymi podtopieniami oraz o śledzenie alertów pogodowych. Przypominamy, iż wszelkie przypadki zagrożeń powodziowych należy zgłaszać do:– Urząd Gminy w Marcinowicach, tel. 74/85-85-226 , wew. 33– Wójt Gminy Marcinowice, całodobowy numer telefonu: 518-421-632 W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia można również korzystać z telefonów alarmowych 112 oraz 998 - apelują urzędnicy.

fot. gm. Marcinowice i OSP Grodziszcze

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
czwartek, 17.6.2021 13:40
3
czwartek, 17.6.2021 10:58
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD