[FOTO] Ale wzięło z zaskoczenia! Zobacz taneczny flash-mob

sobota, 13.4.2024 07:38 1758 1

Tanecznie zrobiło się w piątek (12 kwietnia) popołudniu w Galerii Świdnickiej. Wszystko za sprawą flash mob, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie.

 Piątek, godzina 17.00, Galeria Świdnicka. Klienci z ciężkimi siatami wychodzą ze sklepów. Nagle z głośników rozbrzmiewa taneczna muzyka. Pojawiają się młode, piękne dziewczyny z walizkami, po czym zaczynają tańczyć. Za chwilę dołączają do nich kolejne osoby. Klienci centrum handlowego stoją zdezorientowali. Co się dzieje? Po kilkunastu sekundach wszystko się wyjaśnia...

 Poprzez taniec, młodzież z  Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie ubrana w stroje reprezentujące różne zawody, pokazała na jakich kierunkach można się kształcić w ich szkole. Oryginalna inicjatywa młodzieży i opiekuna grupy - Marzanny Żydek spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem i została nagrodzona gromkimi brawami.

W dosłownym tłumaczeniu pojęcie „flash mob” oznacza „błyskawiczny tłum”. Dlaczego? Ideą flash moba jest zaskoczenie czymś niespotykanym, niebanalnym i niesztampowym – czymś spontanicznym! Pomysł na organizację flash mobów narodził się w Nowym Jorku, kiedy to ludzie wchodzili do ustalonego sklepu i pytali się o konkretny przedmiot. Zawsze ten sam. Wyobrażacie sobie minę sprzedawcy, który kilkanaście razy musiał odpowiadać przecząco na pytanie o absurdalny przedmiot? Od tego momentu zaczęły pojawiać się podobne akcje, jak np. oddawanie czci pluszowemu dinozaurowi czy aplauz wydawany podczas spektaklu, którego nie ma. Moda na tego typu przedsięwzięcia opanowała cały świat – w tym Polskę!

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

ALE ... sobota, 13.04.2024 13:20
NO ....