[FOTO] Aktywni24 wystartowali

sobota, 21.5.2022 10:24 893 0

W sobotę, 21 maja po raz piąty świdniczanie podjęli próbę pobicia rekordów w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim.

Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu. Wydarzenie nosi hasło „Wracamy”, gdyż jest wznowione po okresie pandemii.

Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze, biegu na bieżni mechanicznej oraz jeździe ergometrze. W tym roku zawodnicy wrócili po pandemii, aby spróbować pobić swoje wyniki.

Nowością jest prowadzona klasyfikacja drużynowa. Każdy mógł stworzyć swój zespół (4 osoby) i rywalizować z innymi na wszystkich urządzeniach. Oczywiście można startować indywidualnie.

Ustanowienie nowych rekordów nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams Łukasza Malaczewskiego, z którą od lat współpracują świdniccy sportowcy. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka, Well Fitness Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Bicie rekordu zakończy się w niedzielę 22 maja o godzinie 9:00.

foto Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Komentarze (0)