[FOTO] 50. Rocznica przyłączenia Cierni do Świebodzic

sobota, 2.12.2023 17:22 2361 0

Burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga zaprosił mieszkańców miasta na wyjątkowe wydarzenie - 50. Rocznicę Przyłączenia Cierni do miasta, które odbyło się 2 grudnia w Szkole Podstawowej Integracyjnej. Gospodarzem wydarzenia był dyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach, Łukasz Kucemba.

 Wydarzeniom towarzyszyło mnóstwo atrakcji m.in.: wystawa jubileuszowa, na której znalazły się pamiątki, rekwizyty oraz eksponaty tematycznie związane z Cierniami. Uroczyste otwarcie obchodów nastąpiło o godz. 15:00, zaraz po nim zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie uczestników jubileuszu.

 O godz. 15:30 dr Janusz Kujat przybliżył historię Cierni, była to też okazja do podzielenia się wspomnieniami oraz anegdotami, natomiast rozrywkę zapewniły zespoły: Ale Babki, Melodia oraz Mokszeszów, a dla najmłodszych przygotowane zostały ciekawe warsztaty. Podczas wydarzenia nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej drzewa jubileuszowego posadzonego przy Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza. W bezpłatnej kawiarence Klub Senior +  serwował pyszne ciasta oraz gorące napoje.

 Drugi dzień obchodów (2.12.2023) rozpocznie się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski mszą świętą w intencji mieszkańców Świebodzic. Po mszy wystąpi zespół Świebodziczanie.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)