[FOTO] 24 godziny na rowerach, bieżni i ergometrze wioślarskim. Czy pobiją kolejny rekord Polski?

sobota, 21.5.2022 09:28 601 0

Po raz piąty świdniczanie podejmują próbę pobicia rekordów w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu. Wydarzenie nosi hasło „Wracamy”, gdyż jest wznawiane po okresie pandemii.

 - W ustanawianiu rekordów udział wezmą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszystkie chętne osoby, które serdecznie zachęcam do wspólnej zabawy. W 2019 roku rowerzyści wykręcili 896,7 km spalając 20.744 kcal. Biegacze wybiegali 315,33 km, a na ergometrze pokonano dystans 311,243 km –mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 W ramach wydarzenia przewidziano również atrakcje dla młodszych uczestników w tym tor drift-trike, czyli kontrolowany drift na rowerkach trójkołowych oraz zwariowane rowery, czyli wszelkie nieoczywiste rodzaje jednośladów. Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze, biegu na bieżni mechanicznej oraz jeździe ergometrze. Nowością jest prowadzona klasyfikacja drużynowa.

 Ustanowienie nowych rekordów nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams Łukasza Malaczewskiego, z która od lat współpracują świdniccy sportowcy. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Bicie rekordu zakończy się w niedzielę 22 maja o godzinie 9:00.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)