Duże emocje na inauguracje Electrolux Cup

wtorek, 6.12.2022 13:01 434 0

Ruszył 15. sezon Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. Tytułu mistrzowskiego bronią piłkarze Zebry Team. Inauguracyjna kolejka była pełna niespodzianek.

Ostatecznie Tabaluga zwycięża 2:0, a jedną z najjaśniejszych postaci był Damian Rogaczewski. Równie dobrze zaprezentował się inny z beniaminków Unia Jaroszów. Pewne zwycięstwo 4:1 nad Silesią Żarów stawia Unię w roli jednego z pretendentów do objęcia mistrzowskiej korony. Dwa celne trafienia w spotkaniu zanotował Kamil Czapla. Najbardziej wyrównaną konfrontacją drugoligowców był pojedynek FC Wylewniaków z LKS Piotrowice Świdnickie. Remis 2:2 do przerwy zwiastował duże emocje w drugiej połowie. I tak też było. Hubert Lipiński i Szymon Kędzior strzelają dwa gole do bramki Piotrowic i dają zwycięstwo FC Wylewniakom.

Najbardziej ciekawym meczem 1. ligi był pojedynek obrońcy mistrzowskiego tytułu Zebry Team ze Szkółką Ajaxu, Szkółką która dzięki większej liczbie drużyn w nowym sezonie utrzymała się na najwyższym szczeblu rozgrywek Electrolux Cup. W składzie Zebry zobaczyliśmy sporo zmian. Trzon Szkółki Ajaxu stanowią młodzi zawodnicy, występujący od B-klasy do IV ligi. Na takie mecze czekaliśmy cały sezon. Grad goli i wynik trzymający w napięciu do ostatnich sekund elektryzował zgromadzonych kibiców. Do przerwy Zebra prowadziła 3:2. Duża ambicja Szkółki Ajaxu pozwala w drugiej odsłonie strzelić gola na wagę remisu i podziału punktów. Sensacja stała się faktem. Na wyróżnienie zasługuje Krystian Andrzejewski (Szkółka Ajaxu). Indywidualne, techniczne umiejętności piłkarza połączone ze znakomitym czytaniem pola gry, co chwilę podrywały publiczność zgromadzoną w hali sportowej. Wektor Świdnica, pięciokrotny triumfator rozgrywek wszedł w nową edycję Electrolux Cup bardzo pewnie. Efektowne i przekonywujące zwycięstwo nad Cannabis (7:1) dało rywalom jasny sygnał, iż po rocznej przerwie Wektor zamierza odebrać wszystkim pozycję lidera w żarowskich rozgrywkach. Tak szybkiego tempa i dokładności przeprowadzanych akcji w 1. kolejce nikt nie zaprezentował. Siłę do drużyny wniósł młody piłkarz Jakub Solarz, autor trzech bramek. Fenomenalną predyspozycję od kilku sezonów potwierdził Wojciech Szuba. Electrolux Żarów pokonuje beniaminka Electrolux Świdnica 3:2. Bramki dla żarowian zdobywali Łukasz Wylot, Roman Morozov, Krzysztof Lipecki.

W tegorocznej edycji to kibice decydują, kto zostanie zawodnikiem kolejki. Na oficjalnym profilu Facebook Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup, po każdej rundzie przedstawiamy sylwetki trzech piłkarzy. Głosowanie odbywać się będzie poprzez stawianie odpowiedniej emotki, przypisanej do danego zawodnika. W 1. kolejce nominowani zostali: 2. liga - Damian Rogaczewski (Tabaluga), Wiktor Łuczak (FC Wylewniaki), Kamil Czapla (Unia Jaroszów). 1. liga – Wojciech Szuba (Wektor Świdnica), Krystian Andrzejewski (Szkółka Ajaxu), Roman Morozov (Electrolux Żarów).

Dodatkowo zwycięzca rozgrywek wystąpi w Turnieju Mistrzów Futsalu organizowanym przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Sponsor główny: Electrolux Żarów. Organizator: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Tabela, strzelcy, statystyki dostępne na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek www.electroluxcup.zarow.pl