komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

"Bezpieczna szkoła - bezpieczne podwórko" - głosuj na projekt

wtorek, 4.12.2018 11:38 , komentarze: 0 , odsłony: 152
kategorie artykułu:

Organizatorzy projektu "Lato na podwórku" czyli Fundacja Ładne Historie, przychodzą tym razem z propozycją cyklu zajęć dla uczniów świdnickich szkół podstawowych. Staramy się w tym celu o środki w ramach programu "Pomoc to moc".

W tej chwili  projekt jest oceniany przez ekspertów, można im pomóc w podjęciu pomyślnej decyzji głosując na niego pod tym linkiem poprzez kliknięcie w serduszko [KLIKNIJ]

 Oddanie głosu nic nie kosztuje i nie wymaga rejestracji. Wystarczy wejść i kliknąć.

“BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNE PODWÓRKO” to projekt edukacyjno - prewencyjny z zakresu bezpieczeństwa na drodze i zasad udzielania pierwszej pomocy, adresowany do uczniów szkół podstawowych ze Świdnicy. Celem projektu jest poprawa świadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy, a także promocja prawidłowych postaw uczestników ruchu drogowego. Projekt rozpocznie zimowisko pn.“Zdrowe i Bezpieczne ferie” podczas którego uczestnicy uszyją misie, które za pomocą policji i pogotowia trafią do dzieci - ofiar wypadków. W programie zimowiska znajdą się również zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowotnej. Następnie, w ramach zajęć szkolnych, zorganizujemy: spotkanie edukacyjne dla 1 klas, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla 3 klas oraz warsztaty metodą desing thinking dla uczniów klas 4-8, gdzie uczestnicy zdiagnozują największe zagrożenia we własnym otoczeniu i zaprojektują propozycje własnych rozwiązań w tym zakresie. Dodatkowo wszystkie świdnickie szkoły zostaną przez nas wyposażone w tablice edukacyjne oraz plecak - apteczkę wyposażony w profesjonalny sprzęt do pierwszej pomocy. Wszystkie działania zaplanowane w ramach projektu będą miały bezpłatny charakter.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 19.2.2019 11:03
wtorek, 19.2.2019 08:37
poniedziałek, 18.2.2019 13:27
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica