[AKTUALIZACJA, FOTO, WIDEO] Turniej "Piłkarska kadra czeka" - fotorelacja i wyniki

środa, 7.7.2021 09:49 4117 0

W dniach 6-7 lipca w Świdnicy odbył się finał turnieju Finał Centralny 21. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka” Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w piłce nożnej.

Czytaj również: Finał turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” w lipcu w Świdnicy

Ze względu na wysoką temperaturę, planowana długość jednej połowy meczu została skrócona z 40 do 25 minut.

Tak jak rok i dwa lata temu, także i w 2021 roku piłkarki UKS 3 Weronica Staszówka Jelna z województwa małopolskiego sięgnęły po zwycięstwo w Finale Centralnym 21. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka” Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w piłce nożnej. Finałowy turniej z udziałem dziewięciu drużyn 6 i 7 lipca odbył się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gospodynie ŻAP Polonia Świdnica zakończyły zmagania na szóstym miejscu.

W pierwszej fazie turnieju młode piłkarki zagrały w trzech trzyzespołowych grupach. W drugiej, decydującej fazie ponownie powstały trzy grupy. W pierwszej zagrały zwyciężczynie grup z pierwszej rundy, w drugiej zespoły z drugich, a w trzeciej z trzecich miejsc. Ostatecznie zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna ze Staszkówki – Jelnej, która wygrała komplet czterech spotkań. Srebro wywalczył KSP Kielce, a brąz KKPK Medyk Polomarket Konin. Piłkarki Polonii Świdnica w pierwszej fazie przegrały 0:6 z Medykiem Polomarketem Konin oraz zwyciężyły 2:0 Czwórkę Radom, co pozwoliło im walczyć o miejsca 4-6. Tam uległy 0:2 UKS Suchowicz Team Wólka Panieńka oraz zremisowały 1:1 z Rolnikiem Biedrzychowice. Pozwoliło to podopiecznym Łukasza Wawrzyniaka zająć szóste miejsce.

Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została Kinga Hebda (Staszkówka-Jelna), natomiast tytuł królowej strzelczyń powędrował do Patrycji Rejkowicz (Kielce). Wszystkie zespoły uczestniczące w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, piłki oraz getry a trzy pierwsze  medale oraz vouchery firmy JAKO odpowiednio na kwoty 2000 zł, 1500 zł i 800 zł.

Organizatorami turnieju finałowego były: Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu, Powiat Świdnicki, Gmina Miasto Świdnica, OSiR Świdnica, ŻAP Polonia Świdnica, firma Dabro-Bau i firma JAKO. Wydarzeniu patronowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wśród gości ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju byli: Marek Mazur (przewodniczący KZ LZS), Leszek Noworól (prezes DZ LZS), Ryszard Dudkowski (wiceprezes DZ LZS), Piotr Fedorowicz (starosta świdnicki), Zygmunt Worsa (zastępca starosty świdnickiego), Jerzy Żądło (zastępca prezydenta Świdnicy), Adam Ciupiński (członek zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ds. rozgrywek kobiecych), Mieczysław Gwiazda (przewodniczący Komisji Rewizyjnej), Jan Czałkiewicz (p.o. dyrektora ŚOSiR), Radosław Werner i Jacek Piekunko (obaj UM Świdnica).

– Będziemy starali się pozyskać prawo do organizacji finałów turniejów Piłkarska Kadra Czeka także w kolejnych latach – zapowiada Leszek Noworól.