[AKTUALIZACJA, FOTO] Festyn w Boleścinie

niedziela, 19.9.2021 22:55 1277 0

Pierwszy festyn w roli gospodarza mają już za sobą. Panie z KGW Boleścin włączyły się w ogólnopolską akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. W niedzielę, 19 września na boisku sportowym w Boleścinie dzielne gospodynie zachęcały do skorzystania z darmowych szczepień przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień. Na chętnych do zaszczepienia czekała jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

Organizatorki zapewniły także liczne atrakcje towarzyszące. Zamki dmuchane, malowanie twarzy, rozgrywki w badmintona, piłka plażowa, przejażdżki konne oraz spotkania ze strażakami z OSP Grodziszcze.

Sporą atrakcją była prezentacja nowoczesnego Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego. Asp. Szydełko z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy nie tylko wyjaśniał zawiłe przepisy kodeksu drogowego, ale zachęcał wszystkich uczestników, a w szczególności najmłodszych mieszkańców gminy Świdnica do noszenia elementów odblaskowych. 

Członkinie KGW Boleścin zadbały o kulinarne doznania dla mieszkańców i przybyłych gości. Było w czym wybierać: pierogi, bigos, żurek, dania z grilla, a na słodko pyszne ciasta.

Foto, Tekst: UG Świdnica, Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Komentarze (0)