Zwiększył się ruch na granicy

poniedziałek, 11.5.2020 14:52 712 0

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej skontrolowali blisko 43 tysięcy osób oraz prawie 20 tysięcy pojazdów. Ujawniono także 30 osób, które złamały zasady kwarantanny i przekraczały granicę. Zatrzymano również 8 osób.

Realizując w trakcie weekendu zadania w kontroli ruchu granicznego funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali blisko 43 tysiące podróżnych oraz prawie 20 tysięcy pojazdów. W porównaniu do ubiegłego weekendu był to ponad 100% wzrost w stosunku do ilości osób, które granice przekroczyły na początku maja.

W trakcie tego weekendu także 177 cudzoziemców, którzy nie spełniali warunków wjazdu. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że 30 osób, które powinny przebywać na kwarantannie, przekroczyły granicę. Z uwagi na przewinienie, dane tych osób przekazane został sanepidowi oraz Policji.  W ramach wykonywanych zadań służbowych zatrzymano także poszukiwanego na podstawie listu gończego Litwina. 

NoOSG

Dodaj komentarz

Komentarze (0)