Znamy mistrzów pięknego czytania 2024 pod patronatem Wójta Gminy Kłodzko. Rywalizowali w przyjaznej atmosferze

wtorek, 5.3.2024 11:49 874 0

Z przyjemnością informujemy, że w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Szalejowie Górnym, po raz siódmy odbył się otwarty konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania – Jaś i Małgosia”. Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności pięknego czytania fragmentów tekstów książek Agnieszki Urbańskiej oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

– Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytania – podkreśla jury w składzie:
Klaudia Lutosławska-Nowak, zastępca dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej;
Dominika Ferenc-Macherzyńska, dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Kłodzko;
Teresa Biel-Lutosławska, radna Gminy Kłodzko;
Paweł Korab, teatrolog;
Mariola Huzar, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.

Tytuł „Mistrza pięknego czytania- Jaś i Małgosia” na poziomie klas 1 zdobył Wojciech Kozobucki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym za fragment z książki „Zwierzaczki z dzikiej paczki”. Drugie miejsce wyczytała Zuzanna Zimny ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka z Jaszkowej Dolnej za fragment z książki „Nie taki smok straszny”. Trzecie – Adam Polowczyk ze SP w Szalejowie Górnym za fragment z książki „Zwierzaczki z dzikiej paczki” . Wyróżnienie otrzymała Maria Szuberska ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku za fragment tekstu z książki „Księżniczka z innej bajki”.

Tytuł „Mistrza pięknego czytania – Jaś i Małgosia” na poziomie klas 2 zdobyła Antonina Jurak ze Szkoły Podstawowej z Jaszkowej Dolnej za fragment z książki „Potwór z ulicy Pomidorowej”. Na drugim miejscu uplasowała się Łucja Zwardoń ze Szkoły w Jaszkowej Dolnej za tekst z książki „Czarownica w wielkim mieście”.  Trzecie miejsce otrzymała Wiktoria Wiewióra ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich za fragment z książki „Kowboju, witaj w Zdroju”, a wyróżnienie przypadło dla Filipa Kąsek ze SP w Szalejowie Górnym za tekst z książki „Królewicz Pinezka i królewna Łezka”.

Tytuł „Mistrza pięknego czytania – Jaś i Małgosia” na poziomie klas 3 zdobyła Julia Kachel ze Szkoły Podstawowej z Jaszkowej Dolnej za fragment z książki „Księżniczka z innej bajki”. Drugie miejsce wyczytał Kacper Mazur ze Szkoły w Ołdrzychowicach Kłodzkich za tekst z książki „Wandzia Węszynos i szajka Gagatka”, a trzecie trafiło do Krystiana Dziewiątkowskiego ze Szkoły Podstawowej EDUKATOR w Polanicy-Zdroju za fragment z książki „Wandzia Węszynos i cienie z doliny”. Wyróżnienia ustrzelili: Bartosz Podkowski ze SP w Szalejowie Górnym za fragment z książki „Taki kot pomaluje każdy płot”; Hanna Galus ze Szkoły w Ołdrzychowicach Kłodzkich za tekst z książki „Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka”; Marzena Górska ze Szkoły w Jaszkowej Dolnej za fragment z książki „Królewicz Pinezka i królewna Łezka”.

Tytuł „Mistrza pięknego czytania – Jaś i Małgosia” na poziomie klas 4 zdobyła Zuzanna Jakubiec ze Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich za fragment z książki „Na pomoc, Patrycjo”, a drugie  Alicja Dereń ze Szkoły w Szalejowie Górnym za fragment z książki „Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka”. Trzecie miejsce otrzymała Weronika Czesnołowicz ze SP w Ołdrzychowicach Kłodzkich za tekst z książki „Misja szympansa Klemensa”. Wyróżnienie przyznano dla Wojciecha Domina ze Szkoły Podstawowej w Wojborzu za tekst z książki „Nie taki smok straszny”.

Ogółem w konkursie udział wzięło 78 osób z miasta i gminy Kłodzko oraz Polanicy Zdroju. Dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy także sponsorom wydarzenia, a są to Bank Spółdzielczy w Kłodzku, Spółka RAPMET w Kłodzku, Paweł Marcak – stypendysta programu im. Grzegorza Ciechowskiego, radni Gminy Kłodzko Teresa Biel-Lutosławska oraz Jan Winnicki.  [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)