Znaleziono pocisk artyleryjski z II wojny światowej

wtorek, 24.8.2021 12:19 810 0

Podczas prowadzonych prac budowlanych na terenie Gminy Kłodzko został znaleziony pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. O niebezpiecznym przedmiocie policjantów poinformował jeden z mieszkańców. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że znalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, przenosić, a przede wszystkim próbować ich rozbrajać. Tego typu przedmioty stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.

Wczoraj, mężczyzna, który wykonywał prace budowlane zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który niezwłocznie skierował na miejsce patrol. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa. Teraz funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabiorą pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O takim niebezpiecznym przedmiocie należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)