Zmiany w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju. Jest nowy dyrektor, ubędzie mu sport

czwartek, 5.1.2023 14:40 505 1

Od 1 stycznia Tomasz Nowicki już oficjalnie objął funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju. Z jego kompetencji zniknie organizacja imprez sportowych. Zmieni się więc nazwa, siedziba i logo.

Co nowy dyrektor uważa za swój najważniejszy cel? Współpracę z lokalnymi jednostkami, aktywizację mieszkańców i dotarcie do jak największej liczby grup społecznych.

– Tworzenie trwałych więzi społecznych powinniśmy osiągać także poprzez działania kulturalne. Działania te muszą być nie tylko różnorodne i atrakcyjne, ale także dostosowane do wieku odbiorcy. Tylko wtedy będą skuteczne – mówi Tomasz Nowicki.

Tomasz Nowicki z wykształcenia jest historykiem sztuki, przez wiele lat wykładał przedmioty humanistyczne, w tym związane te z historią naszego regionu. Pracę zawodową rozpoczynał w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, przez dwanaście lat pełnił funkcję dyrektora Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej, a ostatnio pracował jako prodziekan ds. studenckich w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku. Jest także radnym powiatowym i pełni funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych.

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju mieści się przy ulicy Olimpijskiej 4, ale niebawem zmieni swoją siedzibę. Biuro znaleźć będzie można w budynku Urzędu Miejskiego w Dusznikach-Zdroju. To jednak nie koniec zmian. Z kompetencji Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu zniknie organizacja imprez sportowych, co wiązać się będzie z delikatnym rebrandingiem jednostki, czyli zmianą nazwy i logo. Więcej szczegółów w tej kwestii poznamy na początku przyszłego miesiąca. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

mieszkaniec niedziela, 08.01.2023 12:24
Jak wynika z informacji - w Dusznikach nie bedzie żadnych...