komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 17 kwietnia 2021

Rudolfa, Roberta

Zmiany kadrowe w KP PSP Kłodzko

środa, 3.3.2021 10:08 , komentarze: 0 , odsłony: 1893
kategorie artykułu:

Zmiany kadrowe w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Z dniem 1 marca br. na stanowisko zastępcy komendanta powołany został bryg. Tomasz Szyszka.

Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. Marek Kamiński odwołał z dniem 31 stycznia br. ze stanowiska zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku mł. bryg. Tomasza Wójtowicza w związku z zakończeniem służby i przejściem na zaopatrzenie emerytalne. Jednocześnie z dniem 1 marca br. na stanowisko to powołał bryg. Tomasza Szyszkę. Uroczystość powołania nowego Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kłodzku odbyła się w Sali Tradycji Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu w towarzystwie Komendanta Powiatowego PSP w Kłodzku bryg. Rafała Chorzewskiego.


Bryg. mgr inż. Tomasz Szyszka jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w roku 1997, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Swoją przygodę z ochroną przeciwpożarową po ukończeniu studiów I stopnia kontynuował w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, jednak bardzo szybko bo w roku 1999 przeniesiony został do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, z którą nieprzerwalnie związany jest do dnia dzisiejszego. Przez lata bryg. Tomasz Szyszka wyróżniał się profesjonalizmem, sumiennością i zaangażowaniem w służbie, co doceniane było przez współpracowników i przełożonych. Podnosił również swoje kwalifikacje zawodowe. W roku 2001 ukończył studia II stopnia na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej uzyskując tytuł magistra. W parze z doświadczeniem bryg. Tomasz Szyszka piął się po szczeblach kariery zawodowej, sukcesywnie awansując. Ostatnio zajmował stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kłodzku.

 

tekst: kpt. Bartosz Zdęga
zdjęcie: Lech Lewandowski – KW PSP Wrocław

 

Wasze komentarze