Zmarł ks. prałat Antoni Kopacz - proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju

piątek, 14.1.2022 11:09 2830

W nocy z 13 na 14 stycznia zmarł ks. prałat Antoni Kopacz, który od 30 lat był proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju. Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom  najszczersze wyrazy współczucia składają Mateusz Jellin - burmistrz Polanicy -Zdroju wraz z zastępcą - Agatą Winnicką oraz Marleną Runiewicz-Wac – Przewodniczącą Rady Miejskiej.

 

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczną służbę ks. prałata Antoniego Kopacza – od 1992 r.  proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju, a od 1993 r. – Dziekana Dekanatu Polanica-Zdrój. Ksiądz Prałat był odznaczony tytułem Honorowego Obywatela oraz Zasłużonego dla Miasta Polanica- Zdrój.

Zawsze był bardzo zaangażowany w życie lokalnej społeczności, a los Polanicy nigdy nie był mu obojętny. Swój smutek pragniemy wyrazić słowami: "Prawdziwymi przyjaciółmi są ci, którzy nigdy nie opuszczają naszego serca, nawet jeśli na chwilę znikną z naszego życia. Po latach rozłąki bez trudu na nowo podejmujemy przerwaną znajomość. Nawet jeśli umrą, w naszych sercach na zawsze pozostaną żywi".

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Mateusz Jellin - Burmistrz Polanicy -Zdroju wraz z zastępcą - Agatą Winnicką oraz Marleną Runiewicz-Wac – Przewodniczącą Rady Miejskiej