„Złota płyta” dla Kapeli Bożków! Zespół świętuje swoje 5. urodziny, a my... zachwycamy się ich występem. Byliście?

środa, 1.5.2024 07:16 1579 0

Doczekaliśmy się! Kapela Bożków to jeszcze nie jest zespół The Rolling Stones, który od przeszło 60 lat występuje na scenie, ale ich „legendarny Bożków Sound” przestaje być jedynie sloganem. Koncert, który dali w kawiarni „Pan Kawka” działającej przy Kłodzkim Ośrodku Kultury, mógł usatysfakcjonować i wyrafinowanych melomanów, i publiczność, która przyszła do klubu po prostu po to, by się dobrze bawić.

Od dawna wiemy, że nikt na ziemi kłodzkiej nie pobudza wyobraźni słuchaczy tak, jak Kapela Bożków. Ich instrumentalne utwory to prawdziwe „perełki”. U „Pana Kawki” usłyszeliśmy kolejne, z nowej płyty, która jest już nagrana. Dlaczego tym razem muzycy szczególnie nas zachwycili? Zagrali odważnie, pewni swoich umiejętności, ale i na luzie. Nie starali się odgrywać poprawnie kompozycji, a udowodnili, że są artystami.

Wojtek na basie, Oskar na gitarze, Paweł na perkusji i Jacek na trąbce czy harmonijce są jednak jak doktor Jekyll i pan Hyde... Ich zespół mieści wrażliwych mężczyzn i „jajcarzy”, którzy bawią publiczność. I tym razem udało się pokazać na scenie oba te oblicza, bez popadania przy tym w śmieszność. Nie tak dawno wyzłośliwialiśmy się, że muzycy trwonią swój talent [więcej TUTAJ]. Chyba jednak znaleźli swoją drogę. Oby!

Nie obyło się zatem bez słów „Rysiu, pożycz mi dwa złote” czy opowieści o innych jeżach [tego właśnie domaga się publiczność!], ale to nie takie historie zdominowały koncert. Zresztą... Wydarzeniem dnia było dla nas drugie tego wieczoru wykonanie „Rysia”, w którym Wojtek oddał bas pani Annie , a sam wcielił się w prawdziwego frontmana. Jak on potrafi porwać do zabawy! Tego dotąd zespołowi brakowało: luzu.

Na scenie z Kapelą Bożków pojawia się też regularnie od pewnego czasu Dominika Radwan, wyjątkowe zjawisko na ziemi kłodzkiej. Wokalistka ta odnajduje się doskonale w każdej stylistyce, ale tu jest jakby zawstydzona... Jak do niedawna „Bożki”! Może chłopaki dają jej za mało miejsca? Mamy jednak nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać. Wyśmienici muzycy wszystkich kłodzkich krain, łączcie się!

Koniec urodzinowego koncertu, który odbył się 27 kwietnia, był także wyjątkowy. Tomasz Pietrzyk, sołtys Bożkowa i nowy radny Gminy Nowa Ruda, wręczył zespołowi „złotą płytę”, podziękował za promocję wsi i zapowiedział, że 6. urodziny świętować będą właśnie tam, w kolebce kapeli. Najbliższy jej koncert jest już 1 maja [szczegóły na plakacie poniżej]. Zagra tam też inny nasz zespół: Na skrzydłach! Warto tam być. [kot]

Gdzie warto się wybrać w ten weekend w powiecie kłodzkim? Sprawdźcie w naszej zakładce: TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)