komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 22 września 2018

Tomasza, Maurycego

Zawody przyszłości, które będą najbardziej poszukiwane

piątek, 14.9.2018 08:00 , odsłony: 2329
kategorie artykułu:

Rynek pracy w Polsce jak i za granicą zawsze potrzebował i coraz bardziej potrzebuje osób posiadających wykształcenie medyczne. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu Medyczne Studium Zawodowe dla młodzieży i dorosłych w Kłodzku, już od 9 lat, kształci w zawodach cenionych przez wszystkich, w zawodach, w które wpisana jest odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzkie. 

…BO PRZECIEŻ TAK NAPRAWDĘ W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE JEST ZDROWIE.

- Na naszych absolwentów zgłaszają zapotrzebowanie zarówno lokalni jak i zagraniczni pracodawcy – mówi Magdalena Krawiec z Medycznego Centrum Kształcenia Zawodowego w Kłodzku – Są to bowiem wysoko wykwalifikowani specjaliści w zawodach: opiekun medyczny, technik masażysta, technik farmaceutyczny, terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, a także technik elektroradiolog i technik sterylizacji medycznej. Kształcimy również techników usług kosmetycznych ponieważ rynek ten jest jednym z najbardziej rozwijających się w Polsce i na świecie. Ciągle rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Ponieważ ścieżkę edukacyjną naszych słuchaczy zawsze dostosowujemy do wymagań rynku pracy, dlatego dla osób, którym bliska jest opieka i pomoc medyczna zwierzętom, uruchomiliśmy kierunek technika weterynarii.   

AKTUALNE KIERUNKI KSZTAŁCENIA ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE  - http://www.medyk.szkola.pl/kierunki.html  

Absolwenci otrzymują:

- świadectwo ukończenia szkoły policealnej
- dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe (po przystąpieniu i zdaniu egzaminu państwowego)
- certyfikat w języku angielskim (Europass) honorowanym przez pracodawców w krajach UE 

Dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej słuchacze MCKZ w Kłodzku mogą korzystać z dodatkowych bezpłatnych zajęć, a wyróżniający się słuchacze otrzymują kwotę 8000 zł rocznie. Dodatkowo mogą korzystać z nauki jazdy na nartach, siłowni i basenu.

- Już niedługo zakończymy budowę własnego budynku przy ul. Wzniesienie/Warty w Kłodzku, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić naszym słuchaczom jeszcze lepsze warunki do nauki. Będzie to nowy obiekt z najnowocześniejszymi pracowniami i sprzętem dydaktycznym – zapewnia Magdalena Krawiec. ul.
Okrzei 8

57-300 Kłodzko

tel. 74 867 70 93
kom. 512 899 706

 
czwartek, 20.9.2018 10:32
środa, 19.9.2018 13:57
17
wtorek, 18.9.2018 13:36
5
poniedziałek, 17.9.2018 08:22
3
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork