Zastępca Ambasadora Estonii z wizytą w powiecie kłodzkim [Foto]

poniedziałek, 18.10.2021 09:50 902 1

W dniach 14-16 października na zaproszenie Adama Jaśnikowskiego, prezesa Fundacji EuroWeek, w powiecie kłodzkim gościła zastępczyni ambasadora Estonii, Marit Maks. 

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z młodzieżą w OW Słoneczna w Międzygórzu, która w ramach Projektu EuroWeek bierze udział w zajęciach na Ziemi Kłodzkiej. Przedstawiona została także prezentacja na temat roli Estonii w Unii Europejskiej, możliwości studiowania w Estonii i wymiany młodzieży Polska-Estonia. 

Kolejnym punktem była wizyty: w Międzylesiu oraz Kłodzku, gdzie zorganizowane zostały spotkania z samorządowcami. Rozmowy dotyczyły możliwości rozwoju współpracy powiatu kłodzkiego z partnerami z Estonii. 

Marit Maks spotkała się także z przedstawicielami branży turystycznej ze Śnieżnickiego Klubu Biznesu w Hotelu Abis w Bystrzycy Kłodzkiej. We wszystkich spotkaniach uczestniczył organizator wizyty Adam Jaśnikowski.

- Mamy nadzieję, że wizyta pomoże w zapoczątkowaniu wspólnych projektów powiatu kłodzkiego z Estonią. Pani ambasador zwiedzała Kłodzko, Międzylesie, Międzygórze, Domaszków, Różankę, Bystrzycę Kłodzką i Długopole Zdrój. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny - mówi Adam Jaśnikowski, prezes Fundacji EuroWeek.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Elvis poniedziałek, 18.10.2021 16:01
Dagmara Kazimierska Kandydatem na Burmistrza ...