Zapisz dziecko do biblioteki i odbierz wyprawkę

wtorek, 8.1.2019 10:16 1766 0

Od września ubiegłego roku ponad 13 tysięcy trzylatków z całej Polski otrzymało wyprawki czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Projekt realizowany jest także w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szczytna. 

- Kampania „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma zachęcać rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego przez regularne wizyty w bibliotece. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek, również Biblioteki Publicznej w Szczytnej  - zachęca Joanna Artemiak z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna. 

Każdy trzylatek (rocznik 2016), który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie ilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)