Zalany w trupa 44-latek kierował autem. Miał już zakaz prowadzenia pojazdów. Może teraz trafić do paki

czwartek, 11.5.2023 14:47 415 1

2,6 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który na terenie Gminy Nowa Ruda kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę.

W środę, 10 maja, na terenie Gminy Nowa Ruda policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który „w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej kierował samochodem osobowym”. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnej bazie danych pokazało, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Jak sąd „wyceni” złamanie zakazu prowadzenia pojazdów?

Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 66 osób, przeprowadzili 54 kontrole drogowe oraz sprawdzili stan trzeźwości u 54 kierujących pojazdami. Ponadto ujawnili 36 wykroczeń drogowych i nałożyli 26 manatów karnych. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 11.05.2023 18:34
Nic mu nie zrobią