Zaginiony 67-latek odnaleziony w Czechach

poniedziałek, 7.6.2021 16:37 3447 1

Intensywne poszukiwania zaginionego 67-latka, dzięki współpracy polsko-czeskiej policji, zakończyły się odnalezieniem mężczyzny w Czechach. 

fot. ilustracyjne, źródło: policja 

 

2 czerwca około godziny 17.50 policjanci powiatu kłodzkiego zostali powiadomieni o zaginięciu 67-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego.

- Funkcjonariusze niezwłocznie po otrzymaniu danych personalnych zaginionego mężczyzny oraz jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, że 1 czerwca bieżącego roku około godziny 14.30 mężczyzna wyszedł ze swojego mieszkania. Jak wynikało ze zgłoszenia 67-latek wyruszył rowerem i nikogo o tym nie poinformował - mówi podinspektor Wioletta Martuszewska z KPP w Kłodzku.

Policjanci sprawdzali pobliski teren. Rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy mogli spotkać zaginionego. Mundurowi skontrolowali wiele miejsc, w których mógł przebywać zaginiony - dworce, parki, ścieżki rowerowe, parkingi, sprawdzili także zapisy monitoringu. W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyli funkcjonariusze powiatu kłodzkiego oraz strażacy. Czynności prowadzone były przez kilka godzin, zarówno w lesie oraz na drogach.

- Istniały obawy, że 67-latek mógł pojechać rowerem w kierunku granicy z Czechami. W tej sprawie nawiązano kontakt z Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - Wspólną Placówką w Kudowie-Zdroju. Informacja o odnalezieniu mężczyzny została przesłana już około godz. 22.30. Policjanci ustalili, że zaginiony przebywa w szpitalu na terenie Republiki Czeskiej i jest pod opieką lekarzy o czym powiadomiono rodzinę - informuje oficer prasowa kłodzkiej policji.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Hhhh poniedziałek, 07.06.2021 19:52
Chlopina chciał pomocy lekarskiej ...to niby gdzie miał pojechać. Do...