Zabójstwo w Szczytnej. Jest postanowienie sądu

piątek, 20.11.2020 13:17 18957

Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał postanowienie w sprawie zabójstwa 40-letniej kobiety, do którego doszło w marcu 2019 r. w Szczytnej. Z uwagi na niepoczytalność sprawcy postępowanie zostało umorzone, a sąd określił środek zabezpieczający w postaci umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

- W toku postępowania ustalono, iż w chwili popełnienia czynu sprawca miał całkowicie zniesioną poczytalność. W związku z tym prokurator złożył do sądu wniosek o umorzenie postępowania wobec sprawcy i orzeczenie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Sąd zadecydował również o przedłużeniu aresztu tymczasowego do lutego 2021 r. - informuje Tomasz Orepuk, prokurator Prokuratury Okręgowej w  Świdnicy. 

Do zabójstwa doszło 16 marca 2019 r. w Szczytnej.  Tragedia rozegrała się w domu jednorodzinnym, a zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło przed godz. 20.00. 

- Jedno z małoletnich dzieci małżeństwa zawiadomiło policję, że w domu jest jakaś sprzeczka. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze znaleźli w salonie 40-letnią kobietę z ranami kłutymi klatki piersiowej, ranami ciętymi szyi, twarzy oraz kończyn górnych. W domu przebywał również jej 42-letni mąż, który miał rany kłute oraz dwójka małoletnich dzieci - informował wówczas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Kobieta była nauczycielką w miejscowej szkole i jak podkreślali śledczy, była to spokojna rodzina.

Postępowanie prowadzone było z wyłączeniem jawności. Postanowienie sądu nie jest prawomocne. 

Foto: pixabay.com

O sprawie pisaliśmy tutaj: 

Zabójstwo w Szczytnej. Nie żyje 40-letnia kobieta

42-latek podejrzany o zabójstwo żony trafił do aresztu. Nie przyznał się do winy