Zabójstwo na kłodzkiej promenadzie. Sąd nie przedłużył aresztu dla 27-latka

piątek, 8.10.2021 10:00 4213

Sąd Okręgowy w Świdnicy nie przedłużył aresztu dla 27-letniego mieszkańca Kłodzka, który usłyszał zarzut zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa, po tragicznym w skutkach zdarzeniu, jakie miało miejsce w nocy z 25 na 26 maja na kłodzkiej promenadzie.

- Prokurator wnioskował o przedłużenie aresztu dla podejrzanego. Sąd Okręgowy w Świdnicy nie uwzględnił jednak wniosku, a stanowisko to zostało zaakceptowane przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - mówi Jan Sałacki z prokuratury Rejonowej w Kłodzku. 

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Kłodzku postepowanie powinno zakończyć się w  listopadzie. Jak informują śledczy, w postanowieniach rozważane jest działanie w obronie koniecznej.

Przypomnijmy, że dramatyczne w skutkach zdarzenia rozegrały się na kłodzkiej promenadzie (ul. Wyspiańskiego) w nocy z 25 na 26 maja. Pierwsze, nieoficjalne informacje mówiły o tym, iż do przebywających tam dwóch par, podeszło dwóch mężczyzn. Doszło między nimi do sprzeczki, a kolejno do szarpaniny, w trakcie której mężczyźni przebywający z dziewczynami zostali dźgnięci nożem. W wyniku zdarzenia 19-latek zmarł, a jego 26-letni kolega z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy wskazuje jednak, iż całą sytuację konfliktową sprowokowali pokrzywdzeni.

Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Kłodzka w wieku 20 i 27 lat. Starszemu z nich przedstawiono zarzut zabójstwa, a także usiłowania zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do popełnionej zbrodni i wyjaśnił, iż działał w obronie koniecznej. 20-latek został przesłuchany w charakterze świadka, złożył obszerne zeznania i po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Przesłuchane zostały także pozostałe osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu.