komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 kwietnia 2021

Anzelma, Bartosza

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym stracili prawo jazdy

środa, 24.2.2021 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 287
kategorie artykułu:

Nadal pomimo wielu akcji i działań profilaktycznych policji powiatu kłodzkiego w dalszym ciągu kierowcy zapominają o obowiązujących przepisach prawnych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku wczoraj zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy stracili uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego utraciło prawo jazdy. Kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dopuszczalną prędkość przekroczył 40-latek w Kłodzku oraz 33-latek w Gorzuchowie. Za popełnione wykroczenia policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz nałożyli mandaty karne. Teraz przez trzy miesiące nie będą oni mogli kierować samochodami.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie  (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości  w obszarze zabudowanym jest zatrzymany dokument prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Następnie dokument przesłany zostaje do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje prawo jazdy. Za pierwszym razem na 3 miesiące. Po ujawnieniu faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, następuje  jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Wasze komentarze

wtorek, 20.4.2021 15:25
wtorek, 20.4.2021 12:24
poniedziałek, 19.4.2021 09:35