Z OSTATNIEJ CHWILI. „Nie ma Go, wstał!” – ogłasza schola wNIEBOgłosy parafii św. Marii Magdaleny w Gorzanowie [FILM]

sobota, 30.3.2024 08:02 2214 4

Schola wNIEBOgłosy z Gorzanowa nagrała na Wielkanoc nowy teledysk. Jego premiera miała miejsce w sobotę, 30 marca, o 8:02 rano. To kolejny autorski utwór napisany przez Helenę Piechę. Tym razem ważną postacią jest Maria Magdalena, która niedługo po śmierci Jezusa jest wesoła, zamiast się smucić. Ona po prostu już wie, że „grób pusty, nie ma go, wstał”.

Wielkanocna piosenka nagrana przez wNIEBOgłosy to radosna melodia w uroczym wykonaniu. Dzieci znowu wystąpiły w samodzielnie przygotowanych kostiumach, wykonały nawet prostą choreografię. Energetyczne solo zagrane przez Wojtka Sitnika, na co dzień towarzyszącego na perkusji topowym polskim artystom, to nieoceniony walor teledysku.

Do tego trąbka, bas, piękne dziecięce głosy, radosna melodia i tekst o optymistycznym przesłaniu. Ale także pomoc mnóstwa osób niewidocznych na teledysku – od zaangażowanych rodziców [od kostiumów i dekoracji aż po montaż], poprzez pracowników MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej, czuwających nad realizacją dźwięku i oświetlenia.

– Piosenka mówi o zmartwychwstaniu prostym, współczesnym językiem. Innym niż w znanych z kościołów pieśniach wielkanocnych. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej trafi do serc dzisiejszych ludzi – opowiada Helena Piecha, która prowadzi scholę wNIEBOgłosy działającą przy parafii św. Marii Magdaleny w Gorzanowie.

Pierwszy występ zespół miał w grudniu 2022 roku. W jej skład wchodzą dzieci w wieku od 5 do 15 lat oraz zaprzyjaźnieni dorośli mieszkańcy miejscowości, w sumie ponad dwadzieścia osób. Grupa stale się rozrasta, głównie za sprawą tworzonych własnych teledysków, które są oprawą muzyczną gorzanowskich uroczystości kościelnych i przyciągają młodsze pokolenie. [-]

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Fan sobota, 30.03.2024 10:09
Super inicjatywa. Serce rośnie widząc talent i chęci a także...
Figa sobota, 30.03.2024 23:09
...i czym się podniecarz???? czy TO Nasze Słowianskie????
Fan poniedziałek, 01.04.2024 12:10
Cóż bez komentarza. To na jakim jesteś poziomie niech świadczy...
niedziela, 31.03.2024 13:56
nie ma go wstal ,bo wytrzezwial i poszedl dalej chlac