Z miłości do pszczół leśnicy, pszczelarze i uczniowie posadzili rośliny miododajne

czwartek, 24.11.2022 12:04 774 0

„Z miłości do pszczół – nasadzenia roślin miododajnych oraz przystosowanie terenu do prowadzenia warsztatów plenerowych” to projekt zrealizowany w ramach XVIII edycji powiatowego konkursu „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych”. W ramach projektu zakupiono rośliny miododajne oraz zestawy biesiadne, które będą służyły do prowadzenia warsztatów plenerowych.

W ramach warsztatów podsumowujących projekt uczniowie gminnych szkół dowiedzieli się sporo na temat nasadzania nowych drzew, dbania o nie, a także o powiązaniu pomiędzy drzewami i pszczołami. Mogli również zobaczyć jak wygląda ul, usłyszeć o tym, że pszczoły nie lubią alkoholu oraz wielo innych ciekawostek z życia tych pożytecznych owadów.

Po części warsztatowej nastąpiło uroczyste nasadzenie m.in. lip drobnolistnych, a zwieńczeniem dzisiejszego wydarzenia było wspólne ognisko uczniów, przedstawicieli Nadleśnictwa Jugów orz Stowarzyszenia Pszczelarzy Gminy Radków.

Całkowita wartość projektu to 4 tys. zł, w tym 2 tys. zł to dotacja ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku, a reszta  – wkład własny gminy Radków.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)