XXII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej [Foto]

sobota, 6.4.2019 17:33 8305 3

Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej organizowane są co roku w innej gminie powiatu kłodzkiego, a wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego regionu. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia była Polanica-Zdrój, gdzie 6 kwietnia zaprezentowało się 63 wystawców.

- Po kilkunastu latach przerwy Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej ponownie zagościły w Polanicy-Zdroju z czego bardzo się cieszymy. Miejscem tegorocznego wydarzenia jest Teatr Zdrojowy i kawiarnia Zdrojowa, gdzie prezentowane są nasze wspaniałe tradycje oraz stoły zastawione pysznymi potrawami a także Park Zdrojowy, w którym znajduje się kiermasz z rękodziełem i produktami regionalnymi - mówi Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju. 

Główną ideą organizacji Spotkań Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej jest aktywizacja środowiska wiejskiego oraz promocja kultury ludowej, a w szczególności zachowanie i pokazanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Organizatorem wydarzenia jest Dolnośląska Izba Rolnicza.

- Tradycją tych spotkań jest to, że co roku organizowane są one w innej gminie powiatu kłodzkiego. W tym roku mamy 63 stoły zarówno z powiatu kłodzkiego, trzebnickiego oraz Wielkopolski. Nagradzane są wszystkie stoły, bo wszystkie są piękne. Dodatkowo organizujemy konkursy towarzyszące: na kartkę wielkanocną, palmę wielkanocną oraz pisankę - mówi Elżbieta Ulatowska z Dolnośląskiej Izby Rolniczej. 

W programie wydarzenia nie zabrakło także występów zespołów ludowych i dziecięcych oraz kiermaszu wyrobów rękodzielniczych. 

 

 

 

 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

rysiu 67 czwartek, 11.04.2019 18:17
az sie chce pszjechac na taka impreze szacun dla tych...
Jacek sobota, 06.04.2019 21:36
Wielkie brawa dla organizatorów :) Brawo Polanica !
Grażyna niedziela, 07.04.2019 21:14
Było pięknie.Wielkie podziękowania za wspaniały jarmark.Polanica żyje i to jest...